V archivech londýnského vědeckého muzea byly nedávno kompletní důkazy pocházející ze slavné havárie UFO ve Velké británii - takzvané Silpho Moor UFO Crash.

Minulý rok se Britská vláda na základě zákona o svobodném přístupu k informacím rozhodla odtajnit desítky tisíc tajných materiálů týkajících se pozorování UFO.

Mezi odtajněnými dokumenty také informace o událostech v Rendleshamkém lese, což je jeden z nejslavnějších incidentů týkajících se pozorování UFO v Británii.

Kromě toho oficiální dokumenty také odhalily, ze Britské ministerstvo obrany založilo v 50. letech tajnou skupinu, která se zabývala výzkumem UFO.

Snímek létajícího talíře "Silpho" pořízený doktorem Johnem Dalem v roce 1958.

Snímek létajícího talíře "Silpho" pořízený doktorem Johnem Dalem v roce 1958. [John Dale]

Tyto informace ukazují, že Britská vláda se o fenomén UFO velice zajímala.

Nejdůležitější svědectví však pochází od muže jménem Nick Pope, který pracoval pro Britské ministerstvo obrany jako ředitel výzkumu UFO více než 20 let. Jeho náplní práce bylo zkoumat a hodnotit případy pozorování UFO z celé země.

Za dobu svojí práce zjistil, že minimálně některá pozorování bezpochyby popisují stroje neznámého původu, potenciálně velice důležité pro obranu Británie.

Jak se zdá, v Británii v minulosti havarovala mimozemská loď.

Jak se zdá, v Británii v minulosti havarovala mimozemská loď. [Dr. David Clarke/Sheffield Hallam]

Nyní se však objevila věc, kterou asi nikdo nečekal - v muzeu v Londýně byla spolu s fotografiemi a dobovými dokumenty objevena krabička, ve které jsou uschovány kousky údajného UFO posbírané na místě havárie, která se odehrála před téměř 60 lety. Tyto důkazy byly uloženy v archivu v muzeu posledních více než 50 let.

Silpho-Moor-Controversy-newspaper.jpg

Tyto materiály byly získány poblíž Silpho Moor u Scarborough v Británii v roce 1957.

Talířovitý objekt, který údajně na místě havaroval, měl průměr 45 centimetrů a vážil 15 kilogramů. Byl pokryt záhadnými hieroglyfy podobnými těm, které byly nalezeny po incidentu v Roswellu v roce 1947.

Tento objekt také obsahoval "knihu" skládající se z 17 tenkých listů mědi, z nichž každý byl pokrytý různými nerozluštitelnými hieroglyfy.

Místní majitel kavárny jménem Phillip Longbottom po skončení vyšetřování tvrdil, že tyto listy obsahovaly zprávu o zhruba 2 000 slovech zaslanou nám mimozemskou civilizací, která obsahovala varování: "Zlepšete se, nebo zmizíte." Informace údajně získal poslechem pracovníků podílejících se na tomto vyšetřování, kteří navštěvovali jeho kavárnu.

Údajné fragmenty UFO, které havarovalo v Británii v roce 1957.

Údajné fragmenty UFO, které havarovalo v Británii v roce 1957. [Dr. David Clarke]

Úlomky byly podrobeny testům na univerzitě v Manchesteru které odhalily, že plášť objektu obsahuje olověné a měděné části s velmi neobvyklou čistotou. Navzdory tomuto faktu odborníci z Muzea přírodní historie v Londýně rychle rozhodli, že "Silpho UFO" není nic víc, než dobře připravený podvod, protože neexistuje důkaz, že tento materiál nepochází ze Země a proto, že údajné pozůstatky UFO nenesly žádné stopy po průletu atmosférou Země.

Velitel letectva hlavní maršál Dowding, který za druhé světové války vedl letky stíhačů při Bitvě o Británii však tento záhadný objekt osobně prozkoumal a zastával názor, že se skutečně jedná o létající talíř mimozemského původu.

Po dlouhá desetiletí pak badatelé tvrdili, že pozůstatky UFO byly záměrně zničeny aby se zahladily veškeré stopy po tomto incidentu.

Nyní však víme, že pozůstatky byly ve skutečnosti v roce 1963 odeslány do muzea v Londýně, kde byly všechny důkazy týkající se tohoto incidentu na dlouhá desetiletí zapomenuty v archivu.

Doktor David Clarke, profesor na univerzitě v Sheffieldu, tyto pozůstatky objevil poté, co přednášel v muzeu o dvou zprávách o UFO z ministerstva obrany, které byly nedlouho předtím publikovány.

Jeden z údajných fragmentů UFO.

Jeden z údajných fragmentů UFO. [Dr. David Clarke]

O tom, jak k tomuto objevu došlo, se později rozhovořil následujícím způsobem:

"Po skončení přednášky ke mně jeden z pracovníků muzea přistoupil, poklepal mi na rameno a zeptal se mně, jestli jsem si vědom toho, že v muzeu jsou v cínové krabici od cigaret už po desetiletí uchovávány kousky létajícího talíře.

"Byl jsem naprosto ohromen, když později otevřel malou krabičku a já uviděl kusy vraku. Bylo naprosto jasné, že se jedná o kusy zmizelého létajícího talíře Silpho, Britské odpovědi na slavný incident v Roswellu."

"Je neuvěřitelné zjistit, že všechny důkazy týkající se této záhady ležely více než 50 let v archivu v muzeu."

Jak poznamenává Yorkshire Post, artefakty, které byly poslány do muzea, zahrnují část kovovo-umělého vnějšího pláště, krátkou měděnou trubku a několik útržků fólie z obalu knihy nalezené uvnitř.