Mohlo by to opravdu být UFO? Lovci záhad věří, že jde o jednoznačný důkaz že existuje spojení mezi starověkým Egyptem a mimozemskými bytostmi.

Objekt zobrazení na vrcholu Sfingy je úplně jiný, než ostatní "lodě" z Egyptské mytologie. Ve skutečnosti je tento symbol v celé Egyptské ikonografii naprosto unikátní.

ufo-na-sfinze.jpg

Samozřejmě existují i jiná zobrazení údajných létajících strojů, například hieroglyfy v chrámu Setiho I., ale ty byly označeny jako výsledek palimpsestu.

Tento zajímavý objekt byl vykreslen jako disk, ze kterého vychází extrémně jasné světlo, a pokud se podíváme na popis UFO z dnešní doby, je to přesně to, co lidé popisují. Pokud se na papyrus podíváme pozorněji, jasné vidíme že na vrcholku tohoto objektu je kupole, ze které světlo vyzařuje. Objekt je také zobrazen jako kdyby "přistál" na Sfinze a stál na třech nohách, které z něj vycházejí.

Ale co činí Sfingu tak výjimečnou? A je to opravdu UFO a ne nějaký rostlina nebo brouk?

O rostlinu se pravděpodobně nejedná - neznáme žádnou žijící ani vyhynulou rostlinu, která by se tomuto objektu jen vzdáleně podobala. V říši zvířat sice najdeme hodně podivností, ale opět nic, co by připomínalo to, co je zobrazeno na papyru.

A proč zrovna Sfinga? Pravdou je, že o původu a historii Sfingy se vedou dlouhé debaty. Její skutečný původ, stejně jako její stáří, jsou neznámé. Eroze jejího povrchu naznačuje, že je zhruba 12 000 let stará, ale některé studie uvádějí její stáří až 800 000 let. Jedinou jistotu tedy je, že Sfinga skrývá nejedno tajemství. Objevují se také zprávy o tom, že výzkumníci už dávno našli vchod do tajných místností nacházejících se pod Sfingou, které mají údajně obsahovat, stejně jako Egyptský labyrint, klíč k pochopení toho, odkud pocházíme.

papyrus-ufo-on-sphinx.jpg

Když byla Sfinga poprvé v moderních dějinách objevena, byla až po hlavu pohřbena v písku. Po staletí většina cestovatelů věřila, že nic víc než hlava není.

Nicméně francouzský inženýr Emile Baraize byl přesvědčen, že pod pískem leží mnohem víc, než čeho jsou si archeologové vědomi, a proto zorganizovat vykopávky, aby odkryl i zbytek Sfingy. Po 11 letech intenzivního kopání odhalil Baraize a jeho tým obrovské tělo připomínající lva a představil tento monument v plné kráse světu. Jedná se o největší známou monolitickou sochu na Zemi.

Nicméně kromě výše zmíněného papyrusu existuje ještě jeden podobný, který je považován za nezvratný důkaz toho, že Egypt navštívili mimozemšťané.

Tulli Papyrus

Tulli Papyrus

Jedná se o takzvaný papyrus Tulli, starodávný rukopis zachycující neuvěřitelnou scénu.

Podle egyptologa R. Cedrica Leonarda je překlad tohoto papyru zhruba následující:

"V roce 22, třetí měsíc v zimě, v šestou hodinu dne [...] zjistili kněží v Domě života, že se z nebe snáší podivný ohnivý disk. Neměl hlavu. Jeho dech divně páchl. Jeho tělo mělo délku a jedné tyče, stejně jakovou mělo šířku. Neměl žádný hlas. Snesl se k domu jeho Výsosti. Jejich srdce byla zmatená, a padli za zem tváří k zemi. Šli ke králi, aby událost ohlásili. Jeho Výsost [přikázala, aby] se poradili se svitky [umístěnými] v Domě života. Jeho Výsost medituje a přemítá nad těmito událostmi, které se dějí."

"Poté, co uplynulo několik dnů, rozmnožily se na obloze jako nikdy předtím. Zářily na obloze víc než slunce, a rozprostíraly se přes všechny pilíře, které nesou nebe [...] mocná byla pozice Ohnivých disků."

"Králova armáda vzhlédla, s jeho Výsosti ve svém středu. Bylo to po večerní hostině, kdy se Disky vznesly ještě výše do nebes směrem k jihu. Ryby a jiní vodní živočichové pršely z nebe: zázrak neviděný od dob založení země. A jeho Výsost poručila aby bylo přineseno kadidlo, aby uklidnilo srdce Amun-Re, boha Dvou zemí. A bylo [přikázáno] aby tato událost [byla zaznamenána] pro jeho Výsost v rukopisech v Domě života [aby byla pamatována] navždy."

Mohl být objekt na vrcholu Sfingy jedním z Ohnivých disků zmiňovaných v papyru Tulli?