Od tvorů vypadajících jako z jiného světa, až po důkazy o tom, že jsme na Zemi nebyli nikdy sami, narazili jsme už na opravdu velkou řádku podivností. Ale zatím jsem nenarazili na nic, co by se tomuhle podobalo...

Obyvatelé Indie hlásí spatření "kozy s lidskou tváří". Je označována jako Zmutovaná koza a snímky tohoto zvířete zaplavily sociální sítě, jak se lidé snaží přijít na to, o co se vlastně jedná.

To, co vidíme, je doopravdy koza, s genetickou mutací, která způsobuje že její hlava připomíná lidskou tvář.

Záhadná koza vzala sociální sítě útokem poté, co Samiraa Aissa nahrála na Facebook její video a přidala k němu následující popisek: "V indii byl objeven podivný tvor. Toto zvíře, jehož tvar připomíná člověka, vyděsilo celou vesnici." Video od té doby na Facebooku shlédli desítky tisíc lidí.

Zprávu dokonce zvěřejnily i noviny AsiaOne, které o záhadné koze napsaly článek.

Veterináři z Indie, kteří kozu pozorovali, dávali zvířeti narozenému pouze s jedním uchem maximálně několik dnů života, nicméně navzdory předpokladům se mu daří stále dobře a přežilo.

Bizardní zmutovaná koza s lidskou tváří vyděsila obyvatele Indické vesnice [YouTube]

Majitel kozy, pan Mukhuri Das řekl: "Byl jsem šokován. Je to jako zázrak, a lidé se k nám na toto mládě chodí neustále dívat."

Případy, jako je tato koza, daly vzniknout pseudovědeckému odvětví pojmenovanému krytozoologie, které studuje vzácná zvířata - ačkoliv se ve většině případů jedná o obyčejná zvířata trpící unikátní genetickou poruchou.

O kryptozoologii se nejčastěji hovoří ve spojitosti s Velkou nohou (Bigfoot) nebo s chupacabrou, případně se zvířaty která již považujeme za vyhynulá, jako jsou dinosauři.

Kryptozoologové, kteří tato zvířata studují, je označují jako kryptidy.

Díky tomu, že kryptozoologie nemá ve zvyku používat zrovna vědecké metody, je v akademickém světě považována za pseudovědu, nicméně případy, jako je tenhle naznačují, že bychom jí možná měli přece jen věnovat pozornost.