UFO-in-space.jpg

Nahrávka je právem považována za jeden z nejúžasnějších důkazů mimozemské přítomnosti během pilotovaných vesmírných misí.

Tento starý audiozáznam nám umožňuje poslechnout si malou část konverzace mezi lodí Mercury - Atlas 6 (MA-6) pilotovanou Johnem Glennem a střediskem CAPCOM. Záznam pochází z 20. února 1962 z první pilotované mise Spojených států amerických při které byl uskutečněn oblet Země.

Mise odstartovala z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Loď poté vstoupila na oběžnou dráhu Země do výšky 260 kilometrů při rychlosti zhruba 28 163 km/h. Kapsle Friendship 7 poté přistála zhruba 1300 kilometrů jihovýchodně od Kennedyho vesmírného střediska poblíž ostrova Grand Turk. Celá mise trvala 4 hodiny, 55 minut a 23 vteřin.

John Glenn junior, pilot mise Mercury - Atlas 6 (MA-6) pózuje před kapslí Friendship 7.

John Glenn junior, pilot mise Mercury - Atlas 6 (MA-6) pózuje před kapslí Friendship 7. [NASA]

V nahrávce popisuje John Glenn pohled na úžasný modrý horizont a vycházející slunce, který se mu z jeho kapsle naskytl.

Poté si uvědomí, že se kolem něj děje něco podivného, když je jeho kapsle náhle obklopena množstvím zářících kulatých UFO.

Celý záznam si můžete pustit níže.

John Glenn popisuje pozorování množství zářících objektů obklopujících jeho loď. [YouTube]

Oficiální vysvětlení NASA bylo, že se pravděpodobně jednalo o ledové krystaly pocházející přímo z pláště lodi, které osvítilo vycházející slunce. Podobný jev později pozorovali i další astronauti. John Glenn se však s tímto vysvětlením nikdy nesmířil a byl přesvědčen o tom, že se jednalo o něco jiného.