the-black-knight-satellite.jpg

ISS zachytila UFO přelétávající nad oblastí výskytu bouřky, kterou zrovna její palubní kamera filmovala. Na videu můžeme jasně vidět objekt letící nad mraky. Dráha tohoto objektu není bouřkou nijak ovlivňována, lze tedy usuzovat na to, že objekt je na oběžné dráze Země. O co se jedná?

Kanál UFO Today, který video zveřejnil, naznačuje, že tento objekt by mohl mít spojitost s tajemným satelitem přezdívaným Černý rytíř. Údajně by se mělo jednat o tisíce let starý, stále funkční satelit, pohybující se na oběžné dráze Země.

UFO na bouřkou nafilmované z paluby ISS. [YouTube]

Ne každý je však přesvědčen o tom, že tento satelit skutečně existuje. V roce 1998 byla předložena teorie vysvětlující existenci tohoto podivného objektu.

Odborníci trvají na tom, že Černý rytíř není nic jiného, než kus vesmírného smetí, konkrétně část tepelného štítu, která odletěla při opravách Mezinárodní vesmírné stanice.

Nicméně mezi všemi racionálními názory se vždy najdou takové, které tvrdí, že NASA něco skrývá. Kupodivu o teorii mimozemského satelitu obíhajícího Zemi projevila zájem i nejedna světová média, což jen rozdmýchalo konspirační teorie.

Dokonče i časopis Time publikoval o tomto tajemném objektu článek.

Příběh tohoto objektu začíná v roce 1954, konkrétně 14. května, kdy noviny St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner publikovaly články o tajemném "satelitu". Časopis Time je pak následoval 7. března 1960:

"Před třemi týdny oznámily titulky novin, že Spojené státy americké objevily záhadný "tmavý" satelit kroužící kole Země po pravidelné oběžné dráze. Ihned se objevily nervózní spekulace o tom, že by se mohlo jednat o satelit určený k pozorování vypuštěný Ruskem a otázky o tom, jak je možné, že obyvatelé Spojených států amerických nevědí, co se děje nad jejich hlavami. Ministerstvo obrany však minulý týden hrdě oznámilo, že satelit byl identifikován. Jedná se o vesmírné smetí, pozůstatky satelitu Discoverer patřícího letectvu Spojených států amerických, se kterým řídící středisko ztratilo kontakt."

Články o neidentifikovatelném satelitu publikované v St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner.

Články o neidentifikovatelném satelitu publikované v St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner.

23. srpna 1954 pak časopis Aviation Week and Space Technology zveřejnil příběh, který Pentagon doslova rozčílil, protože tato informace měla zůstat utajena. Stručné znění článku je následující:

"Pentagon vyděsilo pozorování dvou dosud neznámých satelitů obíhajících Zemi. Prozatímní teorie je taková, že se jedná o přírodní objekty a ne uměle vytvořené družice. Doktor Lincoln LaPaz, odborník na mimozemská tělesa z univerzity v Novém Mexiku vede tým, který má však za úkol tyto objekty identifikovat. Jeden z nich obíhá ve výšce zhruba 650 kilometrů, druhý ve výšce zhruba 960 kilometrů na Zemí. Pentagon si na chvíli myslel, že se jedná o Ruské satelity a že Rusové Spojené státy americké s vypuštěním umělé družice předstihly."