Saturns-Alien-Ringmakers.jpg

Bývalý inženýr NASA způsobil poprask po celém světě když prohlásil, že se ve Sluneční soustavě nacházejí obrovské mimozemské vesmírné lodě, které se skrývají v prstencích Saturnu.

Tato tvrzení se rychle rozšířila v Amerických i Ruských médiích, což je poměrně zajímavé - obvykle se tyto zprávy tolik nešíří. Tvrzení navíc naznačuje, že se tyto lodě nacházejí nejen u Saturnu, ale i u dalších plynných obrů - u Jupiteru, Uranu i Neptunu.

Doktor Norman Bergrun, který je zapáleným výzkumníkem fenoménu UFO, věří, že se tyto lodě "krmí energií vyzařovanou obřími planetami" právě pomocí jejich prstenců za účelem vlastní "reprodukce", což považuje za velice znepokojující.

Norman Bergrun - stvořitelé prstenců Saturnu [YouTube]

Tyto lodě navíc nejsou podle doktora Bergruna ve Sluneční soustavě novinkou. Na jejich existenci a to, že se ve Sluneční soustavě "rozmnožují" upozorňuje už nejméně od roku 1986, kdy publikoval knihu Stvořitelé prstenců Saturnu (Ringmakers of Saturn).

Server Inquisitr k tomu poznamenává: "Bergrun bývalý významný výzkumný inženýr NASA, který výrazně přispěl k několika americkým raketovým, leteckým a vesmírným programům. Také je držitelem nespočtu věděckých a inženýrských ocenění, včetně prestižní California Society of Professional Engineers Archimedes Engineering Achievement Award."

Norman Bergrun - The Ringmakers Of Saturn [YouTube]

Bergrunova tvrzení byla však tvrdě kritizována poté, co se objevil na YouTube kanálu provozovaném týmem SecureTeam10, známým pro zveřejňování nesčetných videí vztahujících se k fenoménu UFO, která mnoho skeptiků považuje za podvod.

V tomto videu doktor Bergrun hovořil o "dlouhých válcovitých objektech" nacházejících se v prstencích, které mají, kromě jiných charakteristik, i "výfukové systémy".

Ve své knize Stvořitelé prstenců Saturnu doktor Bergrun tvrdí, že nejen, že jsou prstence Saturnu doslova "zaplaveny" těmito mimozemskými loděmi, ale že tito návštěvníci mohou být dokonce přímo zodpovědní za vytvoření těchto prstenců.

V roce 2016 uvedl doktor Bergrun, že tyto záhadné lodě obývají Saturn, Uran a Jupiter. "Tvrdím, že jejich vnější vrstvu tvoří nějaké elektromagnetické pole, protože lze jasně pozorovat hmotu prstenců proudící podél magnetických siločar. Usuzuji, že tyto siločáry ohraničují vnějšky těchto objektů." dodal.

Lovci UFO jeho teoriím vesměs věří a mají za to, že doktor Bergrun pravděpodobně viděl utajované snímky NASA, když pracoval jako člen National Advisory Committee for Aeronautics a také při své práci na tajných projektech pro Lockheed Martin.

Jeho tvrzení jsou tedy pravděpodobně založena na důkazech, které viděl na těchto snímcích.