Díky bezpočtu fotografií, které na Zemi poslala vozítka NASA Curiosity a Opportunity můžeme Mars zkoumat jako nikdy předtím.

A navzdory tomu, že jsme toho o Marsu zjistili už opravdu hodně, například to, že v minulosti byl planetou podobnou Zemi - s atmosférou, řekami, jezery a oceány, si rudá planeta dále zachovává spoustu tajemství, která čekají na naše odhalení.

Jeden z lovců UFO nyní tvrdí, že poté, co prohledat tisíce fotografií v archivech NASA, narazil na záhadnou "umělou" stavbu na Marsu. Přesněji řečeno tvrdí, že objevil a Marsu sochu. A ne jen tak ledajakou, mělo by se jednat o sochu dávného mimozemského boha. Video, které tento lovec UFO nahrál na Youtube rozhodně vzbuzuje řadu otázek.

Obyčejný kámen, nebo pozůstatky sochy?

Obyčejný kámen, nebo pozůstatky sochy?

Je to ale skutečně důkaz o tom, že mimozemšťané kdysi přistáli na Marsu? Nebo je tento snímek jen jedním z mnoha dalších, které zobrazují něco, co nám pouze připomíná známé věci a tvary?

Pokud bychom se zeptali doktora Johna Brandenburga, bývalého zaměstnance NASA, odpověděl by nám, že na Marsu je toho mnohem víc, než co je na první pohled vidět a že lovci UFO, kteří tvrdí, že na Marsu spatřili pozůstatky soch rozhodně nejsou blázni.

Doktor John Brandenburg, plazmový fyzik, který celý život pracoval pro NASA tvrdí, že život na Marsu byl úmyslně zničen jadernými zbraněmi. "Množství Xenonu v atmosféře Marsu je téměř shodné, jako jeho množství v pozemské atmosféře, které je důsledkem jak jaderných testů prováděných během studené války, tak produkcí plutonia, což obojí zahrnuje fúzní reakce s rychlými neutrony. Xenon na Marsu by mohl ze 70% pocházet právě z těchto zdrojů, přičemž předpokládáme, že 30% tvoří jeho přirozený výskyt. To naznačuje, že Mars byl velice podobný Zemi, než jej dramaticky změnila rozsáhlá jaderná událost."

Socha na Marsu? [YouTube]

Doktor Brandenburg však není jediným, kdo se takto vyjádřil. Albert "Bert" Newton Stubblebine III, generálmajor armády Spojených států amerických, jehož vojenská kariéra zahrnovala 32 let služby, se také rozhovořil o Marsu a o tom, co tam doopravdy je.

Právě Albert Stubblebine stojí za reorganizací výzvědné služby armády Spojených států amerických do podoby, v jaké ji známe dnes, která pod jeho velením probíhala v letech 1981 až 1984 a po které odešel z aktivní služby.

O Marsu se generálmajor Stubblebine vyjádřil následovně: "Na povrchu Marsu jsou stavby. Do záznamu vám řeknu, že i pod povrchem Marsu jsou stavby, které kamery sond Voyager prolétajících okolo v roce 1976 nemohly vidět. Na povrchu Marsu i pod jeho povrchem jsou také stroje, tyto stoje můžete jasně vidět na fotografiích, zjistit jejich přesné umístění, podívat se co jsou zač a vůbec o nich zjistit množství informací."

Takováto prohlášení z úst vysoce postaveného příslušníka armády Spojených států amerických rozhodně nutí k zamyšlení nad tím, zda je opravdu možné, že na Marsu kdysi existoval inteligentní život, nebo zda je to vše jen pseudověda.

Nicméně i tato prohlášení jsou důvodem, proč je následující snímek považován za jeden z těch, které by mohly přesvědčit hodně lidí o tom, že se na Marsu nacházejí ruiny kdysi velkolepé civilizace.

Originální fotografie z archivu NASA. V pravém horním rohu je zřetelně vidět něco, co vypadá jako pozůstatky opracovaného kamene.

Originální fotografie z archivu NASA. V pravém horním rohu je zřetelně vidět něco, co vypadá jako pozůstatky opracovaného kamene. [NASA]