Ať už se podíváme kamkoliv, všude nacházíme důkazy o záhadných létajících objektech. Ústní zkazky, náboženské texty, petroglyfy nebo dokonce klasické umění - zdá se že lidé nám v minulosti všude nechali vodítka k tomu, co viděli před stovkami let na obloze.

Jeden takový obraz, který rozvířil debaty, je k nalezení na zdi katedrály Sveticchoveli v Gruzii, kde výjev ukřižování Ježíše Krista obsahuje i objekty přímo bijící do očí.

Malba zobrazuje ukřižovaného Ježíše s lidmi stojícími okolo něj, ale také zobrazuje dva záhadné letící objekty v levém a pravém rohu malby které jsou velice podobné "létajícím talířům".

Ale jaké stroje schopné létat vzduchem mohly být přítomny na Zemi před tisíci lety?

Opravdu autoři malby umístili na své dílo létající talíře? Nebo se pokoušeli vyjádřit něco zcela jiného? Názory se různí.

Záhadné objekty umístěné v rozích připomínají kopulovité, diskovité útvary zanechávající tři stopy které připomínají nějaký druh pohonu.

Ačkoliv jsou tyto objekty bezpochyby záhadné, jsou na malbě osamoceny - což napovídá že lidé možná opravdu před tisíci lety viděli něco velice vyspělého letět vzduchem.

V posledních několika letech bylo křesťanství a náboženství obecně široce spojováno s mimozemskou aktivitou. Ve skutečnosti lze najít spoustu lidí, kteří věří že světová náboženství jsou založena na pozorování a setkání s bytostmi z "jiného světa". Jinými slovy, že Bůh není ze Země, a tudíž je to mimozemšťan.

UFO?

UFO?

Ostatně, ohledně Ježíše a jeho života bylo v posledních letech zjištěno mnoho zajímavých skutečností.

Jedním z nejbizarnějších objevů vztahujících se k Ježíši jsou dva starověké rukopisy napsané v koptštině a uložené v muzeu Morganovy knihovny v New Yorku a v muzeu Pensylvánské univerzity, které naznačují že Ježíš dokázal měnit podobu.

Tyto starověké texty uvádějí:

"Poté řekli Židé Jidášovi: Jak jej máme zatknout [Ježíše], když nemá pevnou podobu ale jeho vzhled se mění. Někdy je narudlý, někdy bílý, někdy úplně červený, někdy má barvu pšenice, někdy je bledý jako asketa, a někdy je mladý, jindy naopak starý muž...

Jak můžete vidět, nejen malby, ale i starověké texty obsahují věci které by měly být nemožné. A to jsou jen některá tajemství obestírající náboženství.

Nigel Watson, autor jednoho z časopisů zkoumajících fenomén UFO však věří že uvedený obraz ve skutečnosti nezobrazuje UFO.

"Známe spoustu příkladů toho, co oku moderního člověka připadá jako astronauti nebo vesmírné lodě na starověkých malbách."

"Musíme však pochopit, že umělci v minulosti netíhli k přesnému zobrazování věcí a často používali k vyprávění příběhů symboliku. V případě obrazu ukřižování Ježíše Krista se tak může jednat o symbolické zobrazení světla (život) a temnoty (smrt). Spousta umělců používala k vyjádření této symboliky třeba slunce a měsíc, tváře nebo obrazy andělů. Stručně řečeno - žádné vesmírné lodě zde nejsou."

Umělečtí historikové, kteří tuto malbu z 11 století zkoumali se také shodují na tom, že se nejedná o zobrazení mimozemských lodí, a že tyto kupolovité objekty jsou reprezentací strážných andělů. Nicméně poměrně podivnou reprezentací... vzhledem k tomu že jeden objekt je načervenalý a druhý je bledý, mohlo by se spíš jednat právě o zobrazení slunce a měsíce.

Spousta lidí s tímto názorem ale nesouhlasí a poukazují na obraz pojmenovaný "Pokřtění Krista" od Aerta De Geldera namalovaný v roce 1710.

Baptism of Christ

Baptism of Christ [Aert de Gelder]

Tento zajímavý mistrovský kus zobrazuje něco, co lze označit za obrovské diskovité UFO. Podle ufologů tato malba bezpochyby zobrazuje to, co je v dnešní době označováno jako létající talíř, záhadný mimozemský stroj vysílající dolů k Ježíši paprsky světla.