Bez ohledu na to, kam se podíváte, všude najdete něco naprosto úchvatného, podivného a nevysvětlitelného.

V tomto článku se podíváme na některá místa nad kterými si vědci stále lámou hlavu.

Zóna ticha - kde rádio nefunguje, hodinky nedokážou měřit čas a kompas se točí stále dokola

Zóna ticha

Zóna ticha [Google]

Známá jako zóna ticha, nebo také "Zona de Silencio", tato oblast se nachází v Mexiku a jedná se o jedno z nejpodivnějších míst na Zemi.

Podle očitých svědectví zde žádná technika spolehlivě nefunguje a vědci nedokáží vysvětlit, jak je možné že se hodinky zastavují, rádia přijímají pouze šum a kompasy se točí stále dokola.

Navíc, díky umístění na 27 rovnoběžce nápadně připomíná umístění jiných tajemných míst, jako je bermudský trojúhelník a pyramidy v Gíze.

Göbekli Tepe, nejstarší chrám na Zemi

Göbekli Tepe je jedním z nejzáhadnějších monumentů na Zemi. Podle mnoha je také záznamem o celosvětové katastrofě, která se odehrála před více než 12 000 lety.

Göbekli Tepe je jedním z nejzáhadnějších monumentů na Zemi. Podle mnoha je také záznamem o celosvětové katastrofě, která se odehrála před více než 12 000 lety.

Nejstarší chrám na povrchu naší planety se nachází v dnešním Turecku a je označován jako Göbekli Tepe. Odhaduje se, že tato fascinující dávná stavba je o 6 500 let starší než Stonehenge a o 7 000 let starší než pyramidy v Gíze, což zasazuje její vznik do doby před 12 000. Jaká civilizace mohla v té době postavit takto obrovskou stavbu? A proč byla důkladně zasypána, aby bylo zajištěno její přežití po tisíce let? Experti stále marně hledají odpovědi.

Magnetické kopce - místo kde nevládne gravitace

Cedule popisující zvláštnosti na cestě přes magnetický kopec

Cedule popisující zvláštnosti na cestě přes magnetický kopec [Google]

Těchto míst se na Zemi nacházejí desítky. Pokud návštěvníci zaparkují svá auta na úpatí kopce, vyřadí rychlost a auta nezabrzdí, rozjedou se auta samovolně do kopce, téměř jako by je tlačila nějaká neznámá síla.

Vodopád věčného plamene - kde oheň vládne vodě

Vodopád věčného plamene

Vodopád věčného plamene [Youtube]

V Spojených státech Amerických se nachází zvláštní úkaz, který vypadá jako kdyby oheň hořel přímo uprostřed vodopádu. Tento neobvyklý vodopád je produktem přírody a vědci si myslí že je přirozeně vysvětlitelný - místo se nachází nad bohatými ložisky zemního plynu a plyn proniká trhlinami ve skále právě v místě, kudy protéká vodopád. Pravdou je že čas od času plamen vyhasne a vždy se najde někdo, kdo jej opět zapálí. Ledendy říkají, že ten komu připadne úkol znovu zapálit plamen a úspěšně se ho zhostí, bude mít do konce života štěstí.

Tajemný hrad Frangokastello - jediný zdokumentovaný případ časové fata morgány

Tajemný hrad Frangokastello

Tajemný hrad Frangokastello

Hrad byl postaven Benátčany mezi lety 1371 a 1374 jako příbytek pro posádku chránící urozené Benátčany a jejich půdu. Stavitelé jej původně pojmenovali hrad St. Nikitas ale místní jej brzy opovržlivě přejmenovali na Frangokastello, což znamená hrad Franků.

17. května 1828 se zde odehrála slavná bitva, kdy stovky Sfakiotů a Epirotesů pod vedením Hatzimichalise Dalianise, řeckého patriota z Epiru okupovali hrad ale nakonec byli obléháni a poraženi Turky. Později byli Turci zmasakrováni nájezdníky.

Každoročně se zde okolo května odehrává zajímavý úkaz, kdy "stíny" obrněných vojáků pochodují za úsvitu z opatství Agios Charalambos k hradu. Tento úkaz je pozorovatelný a byl dokonce nafilmován v brzkých ranních hodinách, kdy je moře klidné a je vyšší vlhkost vzduchu. Úkaz trvá vždy okolo 10 minut.

Bermudský trojúhelník - stovky let mate lodivody a v posledních desetiletích i piloty

Loď potápějící se v bermudském trojúhelníku

Loď potápějící se v bermudském trojúhelníku

Oblast známá jako bermudský trojúhelník, nebo také Ďáblův trojúhelník se rozkládá mezi Floridou, Puerto Ricem a Bermudami. Jen za posledních 100 let si tato oblast vyžádala více než 1 000 obětí, které zde zmizely bez jakéhokoliv vysvětlení.

Bermudský trojúhelník se nachází v jedné z nejfrekventovanějších oblastní Země, kterou lze označit za jakou lodní "dálnici" pro nákladní lodě plující z Ameriky do Evropy a naopak.

Vysvětlení mizejících lodí a letadel se různí - od mimozemšťanů, přes tajemné podvodní pyramidy, meteorologické jevy až po portály do jiných dimenzí.

Není však bez zajímavosti, že pobřežní stráž Spojených států Amerických tuto oblast oficiálně označuje jako oblast se zvýšeným nebezpečím pro lodě a letadla.

Pyramidy jsou všude

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze

Je to jako kdyby někdo navštívil všechny starověké civilizace na Zemi a řekl: stavte pyramidy - tady máte plány. Pyramidy najdete všude, a jsou když už ne stejné, tak velice podobné.

Bez ohledu na to kam se podíváte, všude jsou pyramidy různých velikostí a tvarů. Většina z nich si je ale z nějakého důvodu nesmírně podobná, bez ohledu na to že byly postaveny různými kulturami po celém světě.

Proč pyramidy v Jižní Americe tolik připomínají ty v Asii nebo Indii? Jaký byl účel pyramid? A jak je možné že všechny pyramidy na celé Zemi jsou si podobné?

Dolmeny - stejně jako pyramidy jsou všude

Dolmeny jsou po celém světě

Dolmeny jsou po celém světě

Stejně jako pyramidy jsou dolmeny téměř v každém koutě světa. Tyto stavby můžeme najít všude, od Korey, přes Čínu, Rusko, Španělsko, Portugalsko až po severní a jižní Ameriku.

Proč jich je tolik a proč jsou si tak podobné je pro odborníky záhadou. Archeologové věří že byly postaveny jako hrobky pro členy vyšších společenských vrstev, ale spousta odborníků s tímto názorem nesouhlasí. A je zde ještě jedna zvláštnost - pokud budete poblíž libovolného dolmenu používat nějaké elektrické zařízení, bude se chovat téměř jako kdyby jeho funkce něco rušilo.

Kámen Cochno - 5 000 let stará hvězdná mapa

Kámen Cochno

Kámen Cochno

Není moc lidí kteří by slyšeli o kameni Cochno - záhadné 5 000 let staré kamenné desce pokryté zvláštními symboly.

Byla objevena v roce 1887 reverendem Jamesem Harveym, obsahuje okolo 90 zvláštních výjevů a je považována za jeden z nejlepších souborů petroglyfů nejen ve Skotsku, ale na Zemi.

Vědci se stále nemohou shodnout, proč tolik symbolů připomíná svým vzhledem kruhy v obilí a různá souhvězdí. Někteří proto navrhují, že tento kámen je ve skutečnosti starodávná hvězdná mapa.