Videa nabízejí úžasné nové pohledy na mnoho neobvyklých útvarů, které byly objeveny a které změnily naše názory na systém Pluta.

Přelet Pluta začíná jihozápadně od dusíkatých ledových plání neoficiálně pojmenovaných Sputnik Platinia. Pozorovatel nejprve přelétne západní okraj plání, který sousedí s tmavou oblastní Cthulhu Macula, s oblázkovými pohořími které jsou vidět na pravé straně plání. Přelet pak pokračuje severně nad drsnými a rozpraskanými výšinami Voyager Terra a dále se vrací jižně nad Pioneer Terra - kde jsou vidět hluboké a široké jámy - než je zakončen nad uhlazenou krajinou Tartarus Dorsa na východě viditelné polokoule.

Průlet nad Plutem [YouTube]

Následující vzrušující přelet nad Charonem začíná vysoko nad polokoulí kterou sonda New Horizons viděla při svém nejbližším přiblížení, následně klesá nad hluboký a široký kaňon Serenity Chasma. Pohled se poté posouvá směrem na sever, přes kráter Dorothy Gale a tmavou polární čepičku Mordor Macula. Přelet poté pokračuje jižním směrem, nad severní částí oblasti Oz Terra a končí nad relativně plochými pláněmi Vulcan Planum a pohořím Clarke Montes.

Průlet nad Charonem [YouTube]

Mimochodem - také vás zaujalo jak jsou různé oblasti Charonu pojmenovány? :-)