Od chvíle, kdy server gaia.com zveřejnil sérii videí, obrázků a doprovodných textů údajně dokumentujících objev 5 mumifikovaných mimozemských těl poblíž planiny Nazca v Peru, je paranormální - a také vědecká - komunita vzhůru nohama.

Pro vědeckou komunitu to není o nic víc, než jen promyšlený podvod, který by měl být úřady ukončen a potrestán, zatímco jiní věří, že se jedná o zásadní krok na cestě ke zjištění pravdy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.

Odborníci poskytli "vědecké důkazy" o tom, že mumie nalezené v Peru jsou pravé. [YouTube]

Kontroverze nicméně pokračuje - nedávno výzkumníci zkoumající údajné mumifikované pozůstatky mimozemšťanů odebrali vzorky z mumie označované jako "mimozemské dítě" a podrobili je testům DNA a radiokarbonovému datování. Stejně tak provedli u této mumie rentgenové a CT skeny.

Celý humbuk začal, když server gaia.com, společně s ufologem, spisovatelem a výzkumníkem jménem Jaime Maussan oznámili, že našli "vědecké důkazy" o tom, že skupina mumií nalezených v Peru je autentická.

Zkoumání mimozemské mumie.

Zkoumání mimozemské mumie. [Gaia.com]

Skupina uvedla, že mumifikované bytosti, objevené na zatím dosud stále utajeném místě poblíž planiny Nazca v Peru, jsou ve skutečnosti mimozemské povahy, a zdá se že připomínají více plazy než lidi.

V rozhovoru pro RT Español Maussan uvedl: "Potvrdili jsme pomocí vědeckých důkazů existenci bytostí z jiných světů. Předtím to byla pouze možnost, nyní máme jistotu."

Nyní, aby nebylo této kontroverze málo, vypustil server gaia.com páté video, které zachycuje všechny zatím zjištěné detaily o takzvaném "mumifikovaném dítěti" nalezeném ve stejné hrobce jako ostatní mumie, v pozici plodu a obličejem k zemi.

Navzdory faktu, že zástupy vědců argumentují tím, že mumie a celý tento objev jsou podvrh, server gaia.com trvá na tom, že probíhá řádné vědecké zkoumání nálezu. Nicméně vědci se spíše kloní k názoru který byl přednesen na Světovém kongresu o mumiích v Peru, který došel k závěru, že tyto bytosti nejsou skutečné, a jedná se o podvrhy vytvořené pomocí pozůstatků lidských bytostí. Kongres zároveň požadoval po vládě vyšetřování tohoto podvrhu.

Skupinu, která objev zveřejnila, to však nezastavilo, a argumentují tím, že to, co dělají, je skutečná věda.

Páté video zveřejnění serverem gaiga.com uvádí Melissu Tittle, která je ředitelkou pro původní obsah v gaia.com. Ta prohlásila: "Chystáme se provést na této mumii CAT sken a rentgen, a také jsme z ní odebrali vzorky."

Opravdu se jedná o vědecký výzkum?

Opravdu se jedná o vědecký výzkum? [Gaia.com]

Poté následoval popis výzkumu a bylo provedeno samotné zkoumání. Doktor Konstantin Korotkov, ředitel výzkumného ústavu v Petrohradě, řekl: "Bylo důležité, že byly z této mumie odebrány vzorky kosti, protože na kosti se provádí analýza mnohem lépe a snadněji, než na tkáni."

"Dostali jsme velmi jasnou odpověď ohledně stáří vzorku a jeho DNA. Nemám pochybnosti o tom, že se jednalo o živou bytost, velmi malou bytost. Při prvním pohledu se zdá, že minimálně struktura její kosti je velice podobná té naší."

Nicméně odborníci se shodují na tom, že doktor Korotkov není důvěryhodný zdroj informací. Je považován za odborníka v oblasti "alternativní medicíny" a dokonce prohlašoval, že se mu podařilo vyfotografovat duši opouštějící lidské tělo.

Takže navzdory množství provedených studií se lidé po celém světě začínají přiklánět spíše k názoru, že se nakonec ukáže, že celý objev není víc, než podvrh... a návnada, která má přitáhnout více návštěvníků.