big-man-japan.jpg

Záběry, které byly údajně pořízeny okolo roku 1980 v Japonsku se rychle staly senzací a informace o možných obrech žijících mezi námi začaly rychle plnit titulky novin.

Mnozí v této souvislosti začali také opět mluvit o Nephilim, Bibli a legendách vyprávějících o obrech, kteří před tisícovkami let žili mezi lidmi.

Video vyvolalo spoustu otázek, ale málokdo se už obtěžovat s tím, aby si o něm zjistil nějaká fakta.

Našlo se ale mnoho těch, kteří začali okamžitě tvrdit, že tyto záběry jsou důkazem toho, že Nephilim skutečně existovali a že společnost žije ve lži.

Lidé jednoduše milují záhady, příběhy o obrech, legendárních stvořeních a paranormálních úkazech které na první pohled nelze jednoduše vysvětlit.

Japonský obr kráčející mezi lidmi. [YouTube]

Ačkoliv už z dřívějška známe zmínky o údajných nálezech obřích koster, které připomínají běžné kostry lidí, ale jsou několikanásobně větší, toto video do této kategorie nálezů určitě nespadá.

Přes to, že se internetem šířilo jako požár, našli se tací, kdo jej podrobili detailnějšímu zkoumání.

Jedním z kritiků, kteří záběry detailněji zkoumali, byl i Dan Evon.

Dan ve svém článku kritizující video napsal: "Někteří lidé tvrdili, že záběry pocházejí ze začátku 18. století (musely by tedy být pořízeny desítky let před tím, než byla vynalezena kinematografie), další byli přesvědčeni o tom, že záběry zachycují obrovského bojovníka sumo jdoucího v průvodu. Našli se dokonce tací, kdo tvrdili, že na záběrech je skutečný Nephilim."

"Pravdou ale je, že tyto záběry pocházejí z roku 2007 a jsou z filmu Big Man Japan, kde byla vyobrazena spousta dalších bizarních stvoření." vysvětluje Evans.

Trailer k filmu Big Man Japan. [YouTube]

"Obr zobrazený ve videu je tedy jen produktem zvláštních efektů, nejedná se o dávné zapomenuté záběry, které by potvrzovaly existenci obrů."

Možná, že tedy existují důkazy o tom, že po zemi kdysi kráčeli obři, ale toto video mezi ně rozhodně nepatří.