Evropa se možná právě stala "kolébkou lidstva".

Skupina německý archeologů učinila objev, který může přepsat vše, co nás knihy učí o historii lidské evoluce.

Fosilizované zuby staré 9,7 milionu let, které archeologové našli, patří druhu člověka, který se podle toho, co v současné době víme, objevil v Africe až o několik milionů let později.

Archeologové byli objevem naprosto šokováni a čekali celý rok, než objev oznámili, aby se pomocí stovek testů ujistili, že jeho datování je správné.

Podle současných teorií by tyto zuby neměly vůbec existovat.

archeologists.jpg

Zuby byly nalezeny poblíž řeky Rýn, uvedlo ve středu v oficiálním prohlášení přírodní muzeum v Mainzu, jehož vědci tento objev učinili. Zuby se nepodobají žádnému dříve nalezenému pozůstatku člověka z Afriky nebo Asie.

Podle prvotních teorií se zuby podobají těm, které jsme nalezli na kostrách Lucy (Australopithecus afarensis) a Ardi (Ardipithecus ramidus), které byly nalezeny v Etiopii.

Nicméně pozůstatky nalezené v Mainzu jsou nejméně o 4 miliony let starší, než kostry z Afriky.

Tento fakt vyšetřovatele doslova paralyzoval a donutil je vyčkat celý další rok a provádět další a další testy k ověření stáří těchto zubů.

tooth-1.jpg

"Bezpochyby jde o zuby tvorů z větve lidoopů." řekl šéf týmu Herbert Lutz o pozůstatcích při jejich objevu v roce 2016. "Jen stáří a místo jejich nálezu ani trochu nesedí."

Podle německého tisku jsou zuby ve "skvělé kondici" a byly nalezeny vedle zubů primitivních koní, což bylo klíčovým ukazatelem jejich stáří.

"Nechci to moc dramatizovat, ale myslím, že po dnešku bychom měli začít od začátku přepisovat historii lidstva." prohlásil starosta města Michael Ebling.

Zajímavé je, že ani ne před měsíce učinila jiná skupina vědců další fantastické prohlášení, týkající se objevu 5,7 milionu let starých stop hominidů na ostrově Kréta v Řecku.

tooth-2.jpg

Poté, co vědci tento objev zveřejnili, mnozí reagovali odmítavě, protože tento objev naznačoval, že nejstarší historie lidstva se odehrála v Evropě ještě dříve, než se začala naše historie psát v Africe, což vrhá na celosvětově přijímané teorie o vývoji lidstva stíny.

Nyní, díky objevu 9,7 milionů let starých zubů v Německu, se historie přiblížila o kousek blíž tomu, aby byla přepsána.