vortice.jpg

Planeta Země je ve vesmíru unikátní, alespoň podle toho co zatím víme: jako jediná má na svém povrchu život. Ale to není jediná věc, která ji činí úžasným místem. Je také zahalená spoustou záhad a tajemství.

Nespočet věcí ohledně naší planety je zatím stále mimo naše chápání, a zatím se zdá, že čím více odpovědí dostáváme, tím více dalších otázek se vynořuje.

Na Zemi jsou určitá místa, kde známé fyzikální principy nefungují. Tato místa "ovládají" podivné síly které na nich byly přítomny od nepaměti. Tato místa mají také na svědomí nesčetná zmizení, obvykle označovaná jako extrémně podivné fenomény.

Tyto body na povrchu Země obvykle označujeme jako víry, konkrétně Ohavné víry. Některé z nich jsou, jak se zdá, rozloženy v jakési geometrické síti.

Následující místa byla vytipována biologem a spisovatelem Ivanem T. Sandersonem, zakladatelem Společnosti pro vyšetřování nevysvětlitelných fenoménů a jedním z nejstarších následovníků Charlese Forta.

12 ohavných vírů podle Ivana Sandersona [Google Maps]

Seznam vírů

Následující seznam je řazen náhodně.

 • Bermudský trojúhelník
  Jedná se o oblast ležící mezi Miami na Floridě (případně jižním cípem Floridy), Portorikem (město San Juan) a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Oblast je známá mizením lodí i letadel a prapodivným chováním počasí.
 • Velikonoční ostrov
  Místo, kde se nacházejí obrovské sochy Moai.
 • Severní pól
 • Jižní pól
 • Karáčí
  Je považováno za jedno z hlavních měst dávnověku. Podle množství historiků, výzkumníků a spisovatelů se také jedná o místo, kde byla v dávných dobách odpálena atomová bomba.
 • Hamakulia
  Nachází se jižně od Havaje. V této oblasti kdysi nacházel jeden z nejenergetičtějších vulkánů na Zemi.
 • Ďáblovo moře
  Oblast nacházející se jižně od Tokya. Oblast je známá četnými zmizeními lodí i letadel a japonské úřady doporučují se této oblasti vyhýbat.
 • Pánev Wharton
  Část oceánu západně od Austrálie. Oblastí prochází tektonický zlom a často se zde vyskytují extrémně silná zemětřesení o síle až 8,6 stupňů Richterovy škály. Dno této oblasti je z velké části neprozkoumáno.
 • Příkop New Hebrides
  Nachází se mezi ostrovem Vanuatu a Novou Kaledonií. Nejhlubší místo se nachází v hloubce téměř 8 kilometrů.
 • Ruiny v Alžíru
  Megalitické ruiny nacházející se jižně od města Timbuktu.
 • Jihoatlantická anomálie vnitřního radiačního pásu Země
  Podle vědců v tomto místě zasahují Van Allenovy radiační pásy až téměř k povrchu země, což má za následek sváženou ionizující radiaci v oblasti i slabší magnetické pole.
 • Megality v Zimbabwe
  Zimbabwe je domovem obrovských megalitických staveb, které se nacházejí v těsné blízkosti okraje Sahary. Podle zpráv v této oblasti záhadně mizí letadla.

Sanderson věřil, že anomální aktivita v těchto oblastech má spojitost s narušením elektromagnetického pole, způsobeným prouděním teplého a studeného vzduchu.

A ať už to tak je nebo není, není pochyb o tom, že tato místa jsou po povrchu planety rozmístěna v geometrické síti. Jak uvedl výzkumník David Hatcher Childress, "Mluvíme tady o inteligentním geometrickém rozložení, do kterého je Země a její energie organizována, a podle kterého byly v minulosti pravděpodobně stavěny i monumenty po celé planetě."