UFO?

UFO?

NASA již byla v minulosti nesčetněkrát obviněna z toho, že se snaží zakrýt stopy mimozemské přítomnosti na Zemi.

Od doby, kdy byly na ISS nainstalovány kamery s vysokým rozlišením, umožňující obyčejným lidem přes internet pozorovat totéž, co vidí astronauti, objevil se na internetu nespočet videí zachycujících to, co mnozí považují za nezvratné důkazy mimozemské přítomnosti na Zemi.

Ačkoliv některá z těchto videí jsou vše, jen ne obyčejná, a dokáží přesvědčit mnohé, že se vesmíru děje něco čeho si nejsme vědomi, pravdou je, že ve většině případů není údajné UFO viditelné ve vesmíru nic víc, než jen odraz v kameře, chyba při zpracování videa nebo smetí prolétávající okolo.

A ačkoliv toto vysvětlení sedí na většinu pozorovaných anomálií, čas od času se objeví video, které i nejzarytější odpůrce donutí zamyslet se nad tím, jestli se tam nahoře opravdu neděje něco neobvyklého.

Nyní se objevilo další takové video, které podle mnohých zobrazuje mimozemské UFO, zblízka sledující Mezinárodní vesmírnou stanici na oběžné dráze naší planety.

Objekt na videu - velmi podobný ostatním údajným pozorováním UFO poblíž Mezinárodní vesmírné stanice - zdá se sleduje ISS dokud nakonec není živé vysílání z kamer na palubě stanice ukončeno.

Pronásleduje ISS UFO? [YouTube]

A tady se věci začínají trochu zamotávat - lovci UFO jsou naprosto přesvědčeni, že NASA schválně ukončí vysílání, kdykoliv se poblíž stanice nějaké UFO objeví.

A ano, v minulosti se několikrát stalo, že se do záběru dostal neznámý objekt, který byl na záběrech jasně viditelný, a NASA v tu chvíli bez jakéhokoliv vysvětlení vypnula živý přenos. Ten následně pokračoval o několik okamžiků později, když už v záběru žádný objekt vidět nebyl.

To je jeden z hlavních důvodů, proč jsou lovci UFO přesvědčeni že se kolem ISS UFO neustále pohybují, a že NASA dělá vše pro to, aby tyto události zůstaly utajeny tím, že ukončí živé vysílání kdykoliv se podobný objekt dostane do záběru.

Nicméně NASA neustále tvrdí, že oni nejsou ti špatní a že rozhodně nepřerušují živé vysílání ze stanice úmyslně kvůli UFO.

V roce 2016 mluvčí NASA uvedl pro CNET že videozáznam, který pochází z experimentu High Definition Earth Viewing na palubě ISS, a který poskytuje pohled z různých úhlů, je naprogramován tak, aby se automaticky přepínal mezi různými kamerami na stanici. Navíc se poměrně často stává, že se ISS ocitne mimo dosah satelitů označovaných jako Tracking and Data Relay Satellites (TDRS) které mají na starosti přenos videa, hlasu a telemetrie ze stanice k pozemní kontrole.

"Mezinárodní vesmírná stanice se často ocitá mimo dosah satelitů Tracking and Data Relay Satellites (TDRS) které mají za úkol přenos videa, hlasu a telemetrie ze stanice. Co se týče videa, kdykoliv ztratíme signál, který je na přenos datově nejnáročnější a nejvíce náchylný k chybám, kamery zobrazí buďto modro obrazovku (která indikuje žádný signál), nebo předem nastavený snímek z videa, například poslední zachycený snímek." vysvětlil mluvčí NASA Daniel Huot.

Řekla by nám NASA kdyby vysílání záměrně ukončovala kvůli UFO? Podle jejich vyjádření samozřejmě ano :-)

Bez ohledu na to, že to, co zachycuje výše uvedené video není pravděpodobně nic víc, než jen další odlesk v kameře, počet takových "pozorování" se za posledních několik let exponenciálně zvýšil díky tomu, jak stále víc lidí bedlivě sleduje živá vysílání NASA v naději, že na nich najdou nezvratné důkazy o mimozemšťanech navštěvujících Zemi.