Kdo skutečně byli starověcí Egyptští bohové?

Kdo skutečně byli starověcí Egyptští bohové?

Čas od času, když mluvíte o starověkém Egyptě, nelze se ubránit myšlenkám na to, jak vlastně lidé v té době dokázali postavit ohromné monumenty jako jsou pyramidy v Gíze, bez použití tak základní technologie jako je například kolo. Jak dokázali přemístit obrovské bloky kamene vážící 50 až 60 tun z kamenolomů vzdálených více než 300 kilometrů a poté je ještě poskládat s neuvěřitelnou přesností do podoby Velké pyramidy?

Záhady jako je tato jsou přesně tím důvod, proč si mnoho lidí myslí, že v našem výkladu minulosti něco naprosto zásadního schází - a proč se poté upínají k tématům jako je mimozemský původ starověkých bohů, kteří před tisíci lety navštívili Zemi a pomohli vývoji dávných civilizací.

Ale co když je tu přece jen šance, že mimozemšťané před tisíci lety Zemi skutečně navštívili, a předaly civilizací po celé planetě vědomosti a technologie které překonávají vše, co máme k dispozici dnes?

Konspirace? Možná, ale každá konspirační teorie vyrostla na reálné události nebo skutečném důkazu.

Pyramidy

Konstrukce obrovských pyramid vyvolává i dnes otázky, na které nelze přesvědčivě odpovědět. Nicméně pro spoustu lidí je to dostatečný důkaz toho, že pyramidy byly postaveny za pomoci mimozemské technologie nebo přímo mimozemšťany.

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze [Wikipedia]

Zatímco jedni říkají, že našim předkům nepřisuzujeme dostatečné zásluhy a schopnosti, pravdou je že pyramidy v Gíze a starověký Egypt obecně obestírá nejedna záhada. Vědci tvrdí, že Velká pyramida byla hrobka. Nebyly v ní však nalezeny žádné mumie, žádná jména a dokonce ani jeden jediný nápis. Ostatně napříč celou Egyptskou kulturou nebyl nalezen jediný nápis svědčící o tom, že by původním účelem pyramid bylo sloužit jako hrobka. Pravda, ve spoustě z nich byly nalezeny sarkofágy a mumie, ale měly tam opravdu zůstat uloženy navždy?

Hieroglyfy

Ve starověkém Egyptě můžeme najít několik skutečně prapodivných hieroglyfů. Některé zobrazují věci které mohou být interpretovány jako létající stroje, mimozemské bytosti a nebo dokonce obři. Nicméně pro tyto symboly existují i méně fantastická vysvětlení. Některé z těchto hieroglyfů však stačí na to, aby je lidé považovali za důkaz mimozemských návštěv ve starověkém Egyptě.

Hieroglyfy v chrámu Setiho I. v Abydosu. Nepřipomínají vám helikoptéru, vznášedla nebo letadla?

Hieroglyfy v chrámu Setiho I. v Abydosu. Nepřipomínají vám helikoptéru, vznášedla nebo letadla? [Wikipedia]

Nicméně pojďme se trochu ponořit do světa konspirací: několik badatelů věří, že Britský archeolog Sir William Petrie vlastnil soukromou sbírku mumií mimozemského původu, které potají odvezl z Egypta. Někteří z nich jsou přesvědčeni, že v současné době jsou tyto mumie uloženy v tajné místnosti Rockefellerova Muzea v Jeruzalémě.

Elektřina

Těžko si lze představit, jak staří Egypťané budovali své majestátní stavby bez vyspělé technologie. Někteří naznačují, že důkazy ze starověkého Egypta nasvědčují tomu, že tehdejší lidé měli přístup k elektřině. Zastánci této teorie poukazují na Žárovku z Dendery - ilustraci nacházející se v chrámu bohyně Hathor v chrámovém komplexu v Dendeře, nebo Bagdádské baterie.

Starověká žárovka?

Starověká žárovka?

Bohové vládnoucí lidem

Stále nejste přesvědčeni? Papyrus Tulli, apokryfní dokument který je překladem papyrusu z doby vlády faraona Thutmose III. údajně popisu jak se během jeho vlády objevily na nebi létající talíře. Někteří věří v jeho autentičnost, zatímco jiný označují tento text za čistý výmysl.

Tulli Papyrus

Tulli Papyrus

Aby toho nebylo málo, je zde Turínský královský papyrus, starověký papyrus který dokazuje že "Bohové" vládli starověkému Egyptu. Není bez zajímavosti, že poslední dva řádky tohoto papyrusu nápadně připomínají Sumerský královský seznam.

Turínský královský papyrus

Turínský královský papyrus výslovně uvádí: "...Venerables Shemsu-Hor, 13 420 let; Vládci vládnoucí před Shemsu-Horem, 23 200 let; Celkem, 36 620 let".

Turínský královský papyrus

Turínský královský papyrus