Ningen - výplod fantazie, nebo další neznámý obyvatel našich oceánů?

Ningen - výplod fantazie, nebo další neznámý obyvatel našich oceánů?

Posledních několik desetiletí kolují světem zvěsti o existenci obrovských humanoidů, prapodivných forem života, kteří obývají ledové vody Antarktidy.

Podle svědků existují stvoření, nazývaná Ningen (人間, neboli v japonštině "člověk") která mají humanoidní tvar často s viditelnými nohami, rukami a dokonce dlaněmi s pěti prsty.

Někdy jsou popisování jako stvoření s ploutvemi nebo dlouhým ocasem připomínajícím mořské panny. Jediné rozpoznatelné obličejové části jsou jejich oči a ústa - nicméně tyto popisy se mezi svědky kteří je údajně spatřili různí.

Co jsou zač tajemné bytosti označované jako Ningen?

Co jsou zač tajemné bytosti označované jako Ningen?

Nicméně ačkoliv se mnoho svědectví snaží popsat Ningen jak nejlépe to jde, zdá se že jediné na čem se všichni svědci shodují je velikost Ningen. Podle svědectví se délka těchto tvorů pohybuje až okolo 30 metrů.

Podle několika reportáží a svědectví, která byla zveřejněna na internetu, nepřipomínají tyto bytosti nic s čím jsme se dosud setkali.

Svědectví z jednoto takového pozorování uvádí, jak posádka lodi cestující poblíž Antarktidy pozorovala v dálce něco, co nejprve považovali za ponorku. Nicméně poté, co se přiblížili k neznámému objektu, rozpoznali nepravidelné a měnící se tvary, což ukazovalo na to, že se jedná o živého tvora. Jakmile se však jejich loď přiblížila ještě více, stvoření rychle zmizelo do hlubin oceánu.

Ningen zachycený na videozáznamu? [YouTube]

Ningen však byli údajně spatřeni také v Pacifiku a Atlantiku, což dalo vzniknout spekulacím že se jedná o noční živočichy kteří přežívají v hlubokých a temných vodách. Většina údajných pozorování se navíc odehrála v noci, což také komplikuje pořízení přesvědčivějších fotografií a videozáznamů těchto tvorů.

Důkaz o existenci neznámých tvorů? [YouTube]

Co jsou tedy tito tvorové zač?

V první řadě je třeba uvést, že existence Ningen je považována za masivní městskou legendu. Většina informací o Ningen pochází ze série příspěvků v on-line komunitě "2channel", kde údajní svědkové popisovali pozorování těchto tvorů během své služby na "vládní velrybářské výzkumné lodi", kdy tito tvorové údajně vyplavali z hlubin oceánů a přiblížili se k lodi.

Důkaz o existenci neznýmách tvorů? [YouTube]

Toto téma velmi brzy nabralo na popularitě i mimo uvedenou diskuzní komunitu a z Ningen se stal fenomén mezi výzkumníky paranormálních jevů.

Existuje několik teorií o tom, co jsou tito tvorové skutečně zač - od albínských velryb, přes neznámý druh obrovského vodního humanoida. Také by se mohlo jednat o druh velkých rejnoků nebo vodních lenochů, a někteří dokonce naznačují že by se mohlo jednat o mimozemský druh... a samozřejmě také o démony a monstra.