Kostra "draka" byla objevena obyvateli čínského města, kteří tvrdí, že tato kostra je důkaz, že tito mýtičtí tvorové existují, nebo alespoň existovali.

Kostra je asi 18 metrů dlouhá, má dvě malé "ruce" které vycházejí z jejího středu na hlavou a hlavu, která nápadně připomíná hlavu krávy.

Pozůstatky byly nalezeny v poli poblíž města Zhangjiakou v provincii Hebei v severní Číně.

china-dragon-2.jpg

Fotografie, které udělali někteří svědci přímo na místě, ukazují tucty vesničanů obklopujících údajnou dračí kostru.

Někteří lidé byli z nálezu v šoku a nevědí, co si o něm myslet, ale z videa z místa je jasně patrné, že mnoho z těch, kdo si kostru prohlížejí se zdá být pevně přesvědčeno, že se dívají na skutečnou kostru mýtického tvora.

Narozdíl od draků, které popisuje západní mytologie, tradiční čínští draci nemají křídla, protože létají tak, že "plavou" vzuchem pomocí pohybů připomínajících hada, který se plazí po zemi.

V Číně byla nalezena kostra "draka". [YouTube]

Podle bájí různých asijských kultur je čínský drak mýtické a legendární stvoření žijící v Číně, jiné kultury jej popisují jako tvora, který má části těla připomínající různá jiná zvířata: oči humra, rohy jelena, velbloudí nebo psí nos, vousy sumce, hřívu lva, hadí a rybí šupiny a orlí drápy.

Drak je také ztělesněním konceptu jang (mužský koncept) a strážcem deště a vody.

Trochu jiný pohled na tyto tvory, který propaguje profesor He Xin, tvrdí, že ze začátku byl drak reprezentován druhem krokodýla. Tímto druhem měl být Crocodylus porosus, dávný obrovský krokodýl, známý svojí schopností vycítit změny v tlaku vzduchu, a tím i předpovědět blížící se déšť.

To mohlo stát na počátku pověstí o dracích, strážcích deště. O uctívání krokodýlů navíc máme důkazy už od starých Babyloňanů, Indů a Mayů.

china-dragon-3.jpg

Ze svého původního postavení ochránce a stylizované reprezentace přírodních sil se pak čínský drak postupně vyvinul v mýtické stvoření, o kterém se vyprávějí legendy v dnešní době.

V období dynastie Han byli draci popisováni jako stvoření s tělem hada, šupinami kapra, ocasem velryby, rohy jelena, tváří velblouda, drápy orla,, ušima býka, nohama tygra a očima humra a navíc měli údajně uvnitř svého krunýře perly.

Čínští draci jsou také někdy zobrazováni s křídly netopýra, která vyrůstají z jejich předloktí, nicméně tato zobrazení jsou poměrně ojedinělá. V každém případě i draci bez křídel jsou podle zobrazení schopni létat.

V dnešní době už tradiční čínská víra v draky ustupuje. Zdá se, že už je jen velice málo těch, kteří věří, že draci jsou skuteční.

V čínské kultuře je nicméně hluboko zakořeněn kult Dračích králů jako vládců a ochránců vody, což můžeme vidět při každoročních tradičních oslavách čínského nového roku.