Původní snímek z mise Gemini 10.

Původní snímek z mise Gemini 10. [Zdroj]

Projekt Gemini byl zahájen v roce 1965 poté, co americká vesmírná agentura dokončila svůj první vesmírný program - přelomový projekt Mercury, který úspěšně vynesl první americké astronauty do vesmíru.

Narozdíl od svého předchůdce nebo svého následovníka, projektu Apollo, nevyvolal projekt Gemini mezi obyvatelstvem tolik nadšení, ačkoliv technologie a postupy vyvinuté v rámci tohoto programu byly naprosto klíčové pro pozdější úspěšné mise Apollo a umožnily lidem přistát na povrchu Měsíce.

Hlavním úkolem programu Gemini bylo demonstrovat možnosti vesmírného letu a spojování lodí, které bylo následně využito v programu Apollo, kdy se lunární modul oddělil od řídícího modulu na oběžné dráze Měsíce a později se k němu opět připojil poté, co astronauti opistili měsíční povrch.

Dalším cílem programu Gemini bylo prodloužit dobu pobytu astronautů ve vesmíru až na dva týdny. To bylo mnohem víc, než kolik vyžadovaly mise Apollo.

Projekt Gemini byl extrémně důležitý a pomohl lidstvu dosáhnout Měsíce, přistát na jeho povrchu a bezpečně se vrátit zpět domů.

Gemini-10-UFO-2.jpg

Jeden z nejzajímavějších snímků byl pořízen během mise Gemini 10 v roce 1966.

Gemini 10 byla osmá pilotovaná mise programu Gemini a šestnáctá pilotovaná mise amerického vesmírného programu.

mise trvala 2 dny, 22 hodin, 46 minut a 39 vteřin.

Během této mise astronauti na palubě lodi pořídili sérii snímků, které byly později založeny do archivů NASA.

Některé z nich však ukazují záhadné světlo, nacházející se napravo od lodi Geini a planety Země, lteré vypadá krajně nepřirozeně.

Originální snímek můžete najít zde (4,6 MB) nebo zde (35,3 MB).

Gemini-10-UFO-3.jpg

Lovci UFO jsou přesvědčeni o tom, že to, co se objevilo v pravé části snímku z mise Gemini je mimozemská loď, jasně rozeznatelná díky třem "velkým" světlům.

Když si snímek přiblížíme, můžeme jasně vidět něco, co vypadá jako tři jasná světla o kterých lovci UFO tvrdí, že jde o pohonný systém údajné mimozemské lodi.

Zajímavostí je, že major Gordon Coopen, astronaut a člen projektu Gemini podal místopřísežné svědectví na půdě Spojených národů, kdy řekl: "Věřím, že tyto mimozemské lodě a jejich posádky navštěvující tuto planetu pocházejí z jiných planet... Většina ostatních astronautů nebyla ochotná o tomto tématu diskutovat."

Také dodal: "Byl jsem tázán ohledně UFO mnohokrát a veřejně jsem řekl, že si myslím, že je to někdo jiný, nějaká jiná civilizace."

Co to asi může být?

Co to asi může být?

V roce 1965 pilotoval Cooper misi Gemini 5. Cílem této mise bylo zjistit, zda astronauti přežijí ve vesmíru 8 dnů, tedy dobu potřebnou k cestě na Měsíc a zpět.