fake-alien-autopsy.jpg

To alespoň tvrdí Ray Santilli, muž který stojí za "znovuvytvořením" události, která šokovala lovce UFO v roce 1995.

Spyros Melaris, režisér tohoto známého filmu, ve kterém můžeme vidět pitvu mimozemšťana z lodě, která havarovala poblíž Roswellu, odhalil, že vše, co je ve filmu vidět, je naprostá lež. Jde o politováníhodný podvod.

Film byl vypuštěn v roce 1995 a přesvědčil love UFO a ufology po celém světě, že mimozemšťané skutečně havarovali poblíž Roswellu a že vláda Spojených států amerických byla zapojena do obrovského spiknutí.

Ale ke zklamání mnohých ufologů minimálně toho konkrétní video není nic víc, než dobře provedený podvod.

Snímky z údajného původního filmu s pitvou mimozemšťana.

Snímky z údajného původního filmu s pitvou mimozemšťana.

Má to však jeden háče. Podle Raye Santilliho jiný muž, který byl zapojen do vytvoření tohoto filmu trvá na tom, že film vytvořený v roce 1995 byl reprodukcí těžce poškozené pásky, nafilmované v roce 1947, kterou vlastní.

Aby své tvrzení dokázal, poslal Santilli britskému deníku Express fotografii výřezu několika snímků z původního "zničeného" filmu.

"Aby to bylo jasné, já tam v roce 1947 nebyl, takže nemůžu s jistotou tvrdit, že jde o mimozemšťana, ale je tu původní film." řekl Santilli, který také tvrdí že původní páska byla koupena v roce 1992 když hledal materiály pro dokumentární film týkající se Elvise Presleyho.

"Dali jsme do místních novin na východním pobřeží inzeráty a hledali informace o někom, kdo vyfotografoval nebo nafilmoval Elvise v roce 1954. Díky tomu jsme získali velké množství materiálů." vysvětluje producent.

"Tehdy se náms jeden kameraman z Clevelandu zeptal, jestli máme zájem také o něco jiného... v té době jsme neměli o Roswellu ani potuchy, ale on tvrdil, že pracoval pro armádu a řekl nám o pitvě mimozemšťana."

Santilli tvrdí, že vyjednávání trvalo dva roky, než se jim podařilo film koupit.

"Když jsme ho konečně získali, byl už tak poškozený, že jsme ho nemohli použít a proto jsme se rozhodli jej znovu vytvořit."

Nicméně když byl dokument pitva mimozemšťana: fakta nebo fikce (Alien Autopsy: Fact or Fiction) vypuštěn, Santilli a jeho tým se nezmínili o tom, že video pitvy byla rekonstrukce založená na poškozeném původním filmu.

Pitva mimozemšťana. [YouTube]

Navzdory tomuto faktu producent, který na filmu vydělal spoustu peněz, tvrdí, že udělal správnou věc.

"Všechna velká umělecká díla musela být kvůli svému stavu a faktu, že jsou velice stará, několikrát opravena tak, že už na nich nic moc skutečně původního není. My jsme udělali totéž s filmem o pitvě mimozemšťana."

To, co Santilli tvrdí, zdá se podporuje příběh Garetha Watsona, který hrál roli doktora pozorujícího celou proceduru v podvodném filmu.

Ve vyjádření výzkumníkovi Philipu Mantlovi dříve uvedl: "V té době mi Ray Santilli a Gary Shoefield ukázali VHS kopii needitovaného záznamu velice špatné kvality, kde byla prováděna pitva údajného mimozemšťana."

"Rozhodli se, že kvůli svému stavu nemá tento záznam žádnou komerční hodnotu a že ho nafilmují znovu. Původní film byl zničen do takové míry, že to, co bylo ve filmu vidět, mohl být klidně i Yetti."