Tento neuvěřitelný, a přece zvláštní, obrázek je označován jako jedna z nejlepších fotografií UFO, která byla kdy pořízena. Snímek byl zachycen, když se podivná loď ve tvaru talíře vznášela na fotografy, kteří snímek udělali.

Snímek odhalený veřejnosti na konferenci Outer Limits Magazine - 70 Years of the Modern UFO Era vyšetřovatelem UFO Malcolmem Robinsonem, je podle mnohých jedním z nejlepších snímků UFO které byly kdy na Zemi pořízeny.

Malcolm Robinson, který studuje fenomén UFO už od 80. let souhlasí, že se jedná o jeden z nejlepších snímků, na které narazil.

Na konferenci Malcolm Robinson uvedl , že autry snímku jsou dva muži, kteří v noci fotografovali rafinérii v Grangemouthu ve středním Skotsku, když zahlédli v dálce podivný objekt, který se k nim najednou začal přibližovat.

"Tato rudá koule světla najednou vystřelila a letěla směrem k nim. Když byla fotografie pořízena, nacházela se loď asi 60 až 90 metrů nad nimi."

"Zkontrolovali jsme všechny dostupné informace o leteckém provozu a v té době v té oblasti nic nebylo. Jsme rádi že máme tuto fotografii, ale je to důkaz? Můžu vám jen říct, abyste otevřeli svoji mysl."

Robinson je zakladatelem spolku Strange Phenomena Investigations (SPI) ve středním Skotsku.

Snímek zachycující to, o čem mnozí věří, že je spodní část létajícího talíře, mu byl zaslán v roce 1991 a zůstává jedním z nejpřesvědčivějších snímků UFO jaký kdy viděl.

Spodek létajícího talíře. Údajně jedna z nejlepších fotografií UFO všech dob.

Spodek létajícího talíře. Údajně jedna z nejlepších fotografií UFO všech dob.

V článku na svém webu Robinson napsal:

"Svědectví o UFO je jedna věc, ale když dostanete svědectví podložené takto úžasnou fotografií, je to něco úplně jiného."

"My jsme v SPI dostali opravdu úžasnou fotografii, jakou jsme zatím nikdy neviděli."

Ve zprávě, která fotografii v dopise pro SPI doprovázela, fotograf uvedl:

"Můj přítel a já jsme fotografovali rafinérii společnosti BP v Grangemouth když jsme si všimli slabého, nebo spíše dvou slabých světel blikajících v dálce nad mostem Kincardine."

"Sledovali jsme ten objekt, o kterém jsme si mysleli, že je helikoptéra, pomalu letět od mostu nad jasně osvícený stadion v Grangemouth."

"Nad ním se vznášel asi 5 minut. V tu chvíli jsme si uvědomili, že ten stroj nevydává žádný zvuk."

"Kdyby to byla helikoptéra, slyšeli bychom její rotory. Poté se objekt otočil a nabral kurz směrem k nám."

"Byl asi 500 metrů nad zemí, ale potom rychle klesl a nabral rychlost. Ve chvíli kdy jsme ho vyfotili, byl přímo nad námi ve výšce asi 60 až 90 metrů."

"Teprve v tu chvíli jsme zaslechli tiché pulzující hučení, které stroj vydával. Byli jsme v tu chvíli docela otřeseni, ale to později vystřídalo velké vzrušení."