white-star-landing-spot-argentina-1.jpg

Tajemná přistávací plocha se nachází poblíž města Cachi v provincii Salta v Argentině.

Severně od údolí Calchaquíes, na úpatí hory Nevado, žije 2 000 obyvatel tohoto města uprostřed úžasné přírody klidným životem.

Místní obyvatelé jsou zvyklí na poskytování služeb turistům z celého světa. Před několika lety si však povšimli tajemného muže oblečeného v černém, který kráčel jejich ulicemi.

Tímto mužem byl Werner Jaisli, původem ze Švýcarska, který cestoval přes půlku země poté, co uslyšel hlasy bytostí z jiného světa, které mu telepaticky přikázaly, aby odcestoval do kopců Salty v Argentině.

white-star-landing-spot-argentina-2.jpg

"Pokud to postavíš, vrátíme se." sdělily mu údajně telepaticky bytosti.

Po této události strávil Werner několik let stavbou přistávací plochy pro UFO, která se nachází pouhé 4 kilometry od města v malém údolí.

Vzhled této stavby připomíná velkou bílou hvězdu se 36 špicemi, která má v průměru 48 metrů. Uprostřed se nachází další, menší hvězda, která má 12 špic.

"Řekli mi, že takhle ji mám postavit, tak jsem to udělal." uvedl autor této podivné stavby, která má navést návštěvníky při jejich příletu na přistání.

Ale proč stavět přistávací plochu pro UFO na takto odlehlém místě? Warner to v rozhovoru pro místní noviny vysvětlil:

"Byl jsem tam, ve Fuerte Alto, se svým sousedem Luisem. Byla půlnoc, 24. listopadu 2008. Ve sportovním komplexu se tehdy konala velká oslava. Najedou všechno ztichlo a vypadla elektřina. Byla naprostá tma. "Je noc UFO." řekl jsem Luisovi. A než jsem to stihl doříct, snesly se do výšky asi 200 metrů nad řeku Calchaquí dva zářící objekty."

"Z mojí pozice se zdály být zhruba ve výšce mých očí. Zdálo se že mají pevný, kulovitý tvar a že jsou z nějakého leštěného kovu. Ani nevím proč, ale v duchu jsem se jich zeptal, jestli by se ke mně nemohly přiblížit. A oni to udělali! Snesly se asi 100 metrů nad naše hlavy a oslnily nás jasným paprskem světla. Zajímavé je, že tato záře nijak neovlivnila naši schopnost vidět. V tu chvíli mi začala vířit hlavou nějaká myšlenka. Byl to příkaz - řekli mi, abych postavil tuhle přistávací plochu."

Výsledkem bylo, že Werner postavil 157 kilometrů o hlavního města provincie první Argentinskou přistávací plochu pro mimozemšťany v naději, že se jednoho dne opravdu vrátí.

white-star-landing-spot-argentina-3.jpg

Warner později z města Cachi zmizel, alespoň podle místních, kteří ho přestali vídat v ulicích.

Místní mají hned několik teorií o tom, co se s ním stalo. Někteří dokonce naznačují, že byl unesen mimozemšťany. Jiní se myslí, že byl tímto životem prostě už unaven a vrátil se do Švýcarska.

Poté, co Warner zmizel, přešla starost o "intergalaktickou přistávací dráhu" na místní samosprávu, která ji dnes udržuje jako turistickou atrakci.