Takhle nějak vypadal první vynalezený tranzistor. K dokonalosti měl sice daleko, ale jednalo se o funkční součástku, která se stala naprosto klíčovým prvkem rozvoje lidské civilizace.

Takhle nějak vypadal první vynalezený tranzistor. K dokonalosti měl sice daleko, ale jednalo se o funkční součástku, která se stala naprosto klíčovým prvkem rozvoje lidské civilizace.

Tranzistor byl vynalezen 16. prosince 1947 v Bellových laboratořích týmem, který tvořili William Shockley, John Bardeen a Walter Brattain. Všichni tři za svůj objev obdrželi v roce 1956 Nobelovu cenu za fyziku a v podstatě stojí za veškerým pokrokem, který lidstvo za posledních 70 let udělalo. Bez vynálezu tranzistoru bychom neměli počítače, internet, mobilní telefony, vesmírnou stanici na oběžné dráze Země a v podstatě nic z věcí, které dnes považujeme za samozřejmé.

Nedlouho po objevu tranzistoru se však vyrojily i první spekulace. Půl roku před vynálezem tranzistoru došlo ke slavnému Roswellskému incidentu a mnoho lidí se začalo ptát, zda je možné, že inspirací pro takto převratný objev byla ve skutečnosti mimozemská technologie, kterou se údajně podařilo během incidentu získat. Vysoce vyspělá technologie, kterou se nám podařilo pomocí reverzního inženýrství okopírovat a přizpůsobit našim potřebám.

Podle Jacka A. Schulmana, prezidenta American Computer Company, mohl být vynález tranzistoru inspirován studiem pozůstatků havarované mimozemské lodi a reverzním inženýrstvím některých jejích technologií.

Ještě větší kontroverzi pak vyvolal Edgar Mitchel, pilot lunárního modulu Apolla 14 a šestý muž, který kráčel po povrchu Měsíce, když požadoval vytvoření oficiální komise, jejímž úkolem by bylo prošetřit, zda některé civilní a vojenské organice používají mimozemskou technologii.

První zmínka o tom, že lidé dokázali okopírovat mimozemskou technologii, se objevila v roce 1997, kdy American Computer Company naznačila možnost, že klíčovým krokem vedoucím k objevu tranzistoru mohlo být studium mimozemské lodi, která údajně v roce 1947 havarovala v Roswellu v Novém Mexiku, případně jiné havarované lodi, která mohla být nalezena ještě o něco dříve.

Základem pro tato tvrzení se stala řada dokumentů a místopřísežných svědectví, která byla údajně v majetku ACC. Tato tvrzení se kupodivu velice shodují s jinými prohlášeními, mimo jiné i výpovědí bývalého plukovníka Phillipa Corsa, který tvrdí, že byl členem týmu který osobně předával části nalezeného vraku lodi různým týmům v Bellových laboratořích.

Ještě vášnivější debaty potom rozvířil Edgar Mitchell, když prohlásil, že věří, že vojsko a některé soukromé společnosti používají technologie, které nepocházejí ze Země.

crashed-ufo.jpg

Mnoho ufologů a nezávislých badatelů věří, že jsou tyto technologie mimozemského původu v držení stínových vlád a tajných společností, které operují nezávisle na jakékoliv další autoritě.

Nepřirozený technologický průlom

Náhlý vynález, nebo možná znovuobjevení tranzistoru, způsobilo technologickou revoluci a mělo naprosto nevídaný dopad. Nicméně už sám princip fungování tranzistoru byl naprosto odlišný od všeho, čím se v té době vědci zabývali.

Před rokem 1947 tvořily složitější elektroniku pouze vakuové trubice, germaniové a selenové diody a prvky, které se běžně nacházejí v přírodě. Tranzistor však tvoří polovodiče a aby je vědci byli schopni použít, museli si tyto polovodiče uměle vyrobit v laboratoři z křemíku a dalších prvků. Objev tranzistoru tedy sestával z několika zdánlivě nesouvisejících kroků zasahujících do různých vědních oborů.

Podle ACC navíc nebyl tranzistor jediným vynálezem inspirovaným mimozemskou technologií. Ze studia vraku nebo vraků mimozemských lodí měla vzejít i jaderná energetika, robotika nebo vyspělé počítačové a komunikační systémy.

Jednou z nalezených součástek byla údajně část lodi složená z křemíku a arzenu, která obsahovala miniaturní, extrémně složité obvody viditelné pouze pod mikroskopem. Tato součástka fungovala jako vysokorychlostní elektronický spínač a zesilovač a inspirovala vynález polovodičů a integrovaných obvodů.

transistor1.jpg

ACC předložila patřičné "důkazy" na setkání pořádaném v říjnu 1997 na univerzitě Princeton, kde členové ACC prezentovali množství dokumentů datovaných do roku 1947 a pocházejících z Bellových laboratoří. Tyto dokumenty obsahovaly příkazy pro týmy inženýrů k analýze tajných technologií získaných z "objektu neznámého původu".

Pro mnoho ufologů je toto dostatečným důkazem, že většina našeho technologického pokroku byla inspirována získanou mimozemskou technologií. Lasery, optická vlákna, integrované obvody, rozsáhlé průmyslové řídící systémy - to vše je údajně inspirováno nalezenou mimozemskou technologií.

Je něco takového skutečně možné? Nebo je náš prudký technologický rozvoj po 2. světové válce jen produktem našich schopností? Kdo ví...

Původní text oznámení ACC najdete po kliknutí na odkaz pod článkem.