Qui-Shi-Huang.jpg

Podle nedávno objevených starověkých textů přikázal císař před více než 2 200 lety, aby začalo pátrání po elixíru, který by mu umožnil věčný život.

Qin Shi Huang se narodil v roce 259 před naším letopočtem a v době své smrti, v roce 210 před naším letopočtem, již dobyl šest rozhádaných činských království a vytvořil tak jednotný národ, jehož se stal vládcem.

V roce 2002 bylo v opuštěné studni v čínské provincii Hunan objeveno více než 36 000 pruhů bambusu obsahujících starověké písmo. Jak poznamenávají vědci, v období vlády Qin Shi Huanga byly pruhy bambusu běžným materiálem sloužícím k zaznamenávání údajů. Tento objev se ukázal být nesmírně důležitý a cenný.

Qin Shi Huang.

Qin Shi Huang. [Wikipedia]

Zhang Chunlong, výzkumník z Institutu archeologie v Hunanu, analyzoval 48 těchto pruhů bambusu a mimo jiné objevil císařský dekret, podle kterého císař nařídil hledání elixírů, které by mu umožnily věčný život.

Odborníci poznamenávají, že "Rozšíření takového dekretu vyžadovalo extrémně efektivní administraci říše, protože v dávných dobách byly transportní a komunikační možnosti na takto velkém území značně omezené."

Císařovo hledání elixíru nesmrtelnosti však dosáhlo do všech koutů říše.

Pruhy bambusu zmiňují také neobvyklé příkazy a rozličné detaily.

Zmiňují například město zvané "Duxiang", kde "nebyl nalezen žádný zázračný lék", nicméně trvají na tom, že "hledání stále pokračuje".

Dalším konkrétním zmíněným místem, označovaným jako Langya, je dnešní provincie Shandong, kde "roste rostlina sklízená na posvátné hoře", která možná představovala to, co císař hledal.

Už před objeven těchto záznamů měli historikové tušení, že císař Qin Shi Huang byl posedlý nesmrtelností.

Podle server Chemistry World si císař myslel, že konzumace cinabaritu, který tvoří 85% rtuti a 15% síry, prodlouží jeho život.

Slavná terakotová armáda, která měla císaře chránit v posmrtném životě.

Slavná terakotová armáda, která měla císaře chránit v posmrtném životě.

Opak byl samozřejmě pravdou a císař zemřel ve věku 49 právě na následky požívání cinabaritu.

Navzdory faktu, že se císaři nikdy nepodařilo objevit elixír života, vybavil se do posmrtného života tak, že mu to zajistilo jistou formu nesmrtelnosti: byl to právě on, kdo dal vybudovat podzemní mauzoleum v Xianu na severu země, které tvoří 8 000 terakotových válečníků, kteří měli císaře chránit v posmrtném životě.

Místem císařova konečného odpočinku je údajně obrovská podzemní hrobka, která nebyla nikdy objevena. Starodávné záznamy naznačují, že tento podzemní palác má strop připomínající hvězdnou oblohu, posetý perlami a diamanty imitujícími hvězdy a pozemní krajinu, skrz kterou tečou řeky rtuti.