ufo-tank.jpg

Poté, co odešel do důchodu, zasvětil zbytek svého života studiu mimozemského života. Zemřel 4. února 2016 na Floridě ve věku 85 let.

Než však před svojí poslední cestou opustil Zemi, šokoval veřejnost, když během rozhovoru pro britský deník Mirror Online odhalil, že mimozemšťané navštěvovali během studené války Zemi a zabránili jaderné válce.

"Z mých vlastních zkušeností z rozhovorů s lidmi je jasné, že se nám mimozemšťané snažili zabránit v tom, abychom rozpoutali válku a pomohli udržet mír na Zemi." uvedl v rozhovoru.

"Mimozemšťané se snažili zabránit jaderné válce na Zemi. Jejich zájmem bylo udržení míru." řekl.

Miliony lidí jsou si jistí, že mimozemšťané jsou skuteční a v minulosti navštěvovali Zemi.

Miliony lidí jsou si jistí, že mimozemšťané jsou skuteční a v minulosti navštěvovali Zemi.

Konkrétně narážel na pozorování UFO v okolí vojenských základen.

"Mluvil jsem s několika důstojníky letectva, kteří pracovali na základnách během studené války. Řekli mi, že pozorování UFO byla velice častá a že tyto objekty byly schopné deaktivovat střely na základnách. Jiní důstojníci, umístění na pobřeží Pacifiku, tvrdili, že jejich střely byly často sestřelovány mimozemskými loděmi. V té době bylo na nebi opravdu hodně aktivity..." odhalil.

Podle Mitchella vláda spojených států systematicky utajovala všechny informace o těchto incidentech. V roce 1974 byl navíc podepsán National Security Act, který v podstatě znemožnil odtajnění jakýchkoliv informací týkajících se těchto pozorování.

"Základna White Sands byla místem testování jaderných zbraní - a přesně o to měli mimozemšťané zájem. Chtěli znát naše vojenské schopnosti." řekl Mitchell.

Spousta lidí však k těmto tvrzením zůstává skeptická navzdory faktu, že nejen Edgar Mitchell, ale i množství dalších astronautů, vojenských důstojníků a vysokých vládních činitelů otevřeně promluvilo o UFO a mimozemském životě, nehledě na nespočet odtajněných přísně tajných vládních dokumentů, které byly v několika posledních letech dány veřejnosti k dispozici.

Doktor Mitchell navíc potvrdil, že incident v Roswellu a následné pokusy o zakrytí stop po něm byly skutečné.

NASA zareagovala na prohlášení doktora Mitchella vyjádřením: "NASA nesleduje UFO. Není zapojena do žádných pokusů o utajení přítomnosti mimozemského života na této planetě nebo kdekoliv jinde ve vesmíru. Doktor Mitchell je americký hrdina, jehož vyjádření nebereme na lehkou váhu, nicméně nesdílíme jeho názor na tyto věci."