Objev byl učiněn na staveništi školy v prosinci 2017, kdy skupina dělníků odkryla během výkopových prací odkryla několik dinosauřích hnízd, ve kterých se nacházelo více než 30 vajec.

dinosaur-eggs-china-1.jpg

Podle reportáže serveru People’s Daily Online spatřili stavební dělníci "oválné kameny", když připravovaly odstřely půdy. Poté, co si uvědomili, že se může jednat o vejce dinosaurů, okamžitě přerušili veškeré práce a zavolali policii.

Policie dorazila na místo překvapivě rychle, omezila přístup do oblasti a informovala pracovníky muzea v okrese Dayu.

Těm bylo velení nad celou akcí předáno, jakmile dorazili na místo. Odborníci následně potvrdili, že se skutečně jedná o vejce dinosaurů z období křídy, posledního období vlády dinosaurů.

dinosaur-eggs-china-3.jpg

Kromě vajec se v hnízdech nacházely ještě malé černé fosilizované schránky.

Období křídy začalo před 145 miliony let a skončilo náhle před 66 miliony lety, kdy obrovská kometa narazila do Země a spustila řetěz přírodních událostí, které zapříčinily vymření velkých dinosaurů na Zemi.

dinosaur-eggs-china-2.jpg

Jak poznamenal deník Mirror, prefektura Kan-čou a zejména její hlavní město je jedním z nejproduktivnějších míst na zemi, pokud je o tyto fosilní nálezy. Po této oblasti je dokonce pojmenováno už 7 různých druhů okřídlených dinosaurů.

Nedávno objevená vejce jsou nyní uložena v místním muzeu a budou dále studována.