Jejich oči bez rozlišitelné zornice, duhovky nebo skléry jsou černé jako smola, něco jako zlé entity z filmu Grudge. Objevují se buď v normálním, nebo trochu staromódním oblečení a mluví prý na svůj věk příliš vyspělým tónem.

Black_eyed_kid.jpg

Pokud se objeví před vaším domem nebo autem, obvykle vypadají ztraceně a bezradně a naléhavě žádají, abyste je pustili dovnitř. Z nějakého důvodu svědci uvádějí, že v jejich blízkosti pociťují nevysvětlitelný strach, a to ještě předtím, než si všimnou jejich očí, a většinou se přistihnou, že z místa činu okamžitě prchají. Děti údajně používají určitou nízkou úroveň hypnózy, neboť lidé často uvádějí, že je nevědomky pouštějí na svůj pozemek těsně předtím, než si všimnou jejich očí, a tím pádem prchají.

Incident Briana Bethela

Tento konkrétní text popisuje příběh Briana Bethela, uznávaného novinářského veterána a sloupkaře v Reporter-News, který se odehrál v roce 1996 a je nejstarším známým setkáním s BEK.

Brian Bethel na fotografii ze svého Twitterového účtu

Brian Bethel na fotografii ze svého Twitterového účtu [Twitter]

Jednoho jarního večera roku 1996 mířil Brian Bethel do kanceláře svého poskytovatele internetových služeb Camalott Communications na Severní 1. ulici v texaském Abilene, aby zaplatil své účty. Když v tlumeně osvětleném prostoru před divadly nevinně vypisoval šek s úmyslem vhodit ho do schránky v kanceláři, netušil, že to bude jeho nejděsivější noc v životě.

Seděl v autě na parkovišti, když mu na okno zaklepali dva chlapci ve věku 9-12 let. Chlapci, jak je popsal, byli "poněkud urostlý, olivově zbarvený, kudrnatý mladík" a "zrzavý, bledý, pihovatý mladík". Chlapci měli na sobě svetry s kapucí.

První chlapec vysvětlil, že se oba přišli podívat do divadla na premiéru filmu Mortal Kombat, ale zapomněli si u matky peníze. Proto požádali o odvoz k matce, aby si mohli dojít pro peníze a vrátit se do divadla.

Po celou dobu rozhovoru Bethela sžíral iracionální strach. Chlapec se ho snažil přesvědčit ujištěními, jako např: "Nebude to trvat dlouho, byly to jen dvě malé děti, neměly zbraň ani nic jiného." Bethel se zasmál a pak se podvědomě natáhl, aby otevřel dveře auta, když vtom náhle přerušil chlapcův pohled a všiml si jeho očí černých jako uhel. Oči, které popsal jako: "Takové oči, jaké dnes člověk vídá u mimozemšťanů nebo u upírů z obchodního domu v noční televizi. Bezduché koule jako dva velké pláště bezhvězdné noci."

Bethel se snažil udržet své chování na uzdě, zamumlal několik omluv, zatáhl za řadicí páku a spěchal s autem pryč. Když se zadíval do zpětného zrcátka, zjistil, že děti zmizely, a to doslova během několika vteřin.

Příběh o černookých dětech se šíří

Bethelův incident se údajně odehrál mezi půl desátou a desátou večer, na což nikdy nezapomněl. Bethel začal posílat soukromé e-maily o svých zážitcích několika důvěryhodným osobám. Brzy se jeho příběh rozšířil po internetu jako požár. Osobní zkušenost tohoto známého novináře tak brzy sdílely tisíce dalších lidí, někteří legálně, někteří falešně, ale dost na to, aby se BEK začaly považovat za novodobý paranormální jev.