Pyramids-China-Xiang.jpg

Patří čínské pyramidy mezi největší na planetě? Podle mnohých je jedna z pyramid - léta utajovaná - v Číně tak velká, že Velká pyramida v Gíze vypadá vedle ní jako malá zahradní stavba.

Už na počátku dvacátého století badatelé a obchodníci, jako například němečtí občané Frederick Schroeder a Oscar Maman, hovořili o existenci ne jedné, ale hned několika pyramid nacházejících se v okolí čínského města Xi'an.

Příběh čínských pyramid ale začal až na konci druhé světové války, kdy se americký pilot James Gaussman chystal dokončit zásobovací misi pro jednotky čínské armády.

Náhlá závada na motoru letadla jej tehdy donutila vrátit se na základnu Assam nacházející se v severní Indii, přičemž se z bezpečnostních důvodů rozhodl letět v nižší výšce, než obvykle.

Chinese-Pyramids-2.jpg

Krátce po přeletu nad městem Xi'an, směrem na jihozápad, pilot uviděl v rovinaté oblasti něco, co vypadalo jako obrovská pyramida. Překvapen se po několika průletech nad obrovskou stavbou rozhodl pořídit řadu fotografií, k nimž později, jakmile se vrátil na základnu, sepsal i podrobnou zprávu, kterou předal svým nadřízeným.

Celá tato událost byla sice zdokumentována, ale také založena ve spisech amerického letectva a zapomenuta. Až o 40 let později se "Velká čínská pyramida" dostala znovu na světlo díky práci australského spisovatele Briana Crowleyho, který ve své knize zveřejnil jednu z fotografií pyramidy.

Díky tomu se ukázalo, že to nebylo zdaleka poprvé, co piloti spatřili obrovskou čínskou pyramidu. Dokonce se našel i článek z března 1947 zveřejněný v New York Times, který se zmiňoval o pozorování provedeném plukovníkem Mauricem Sheehanem ze svého letadla kterým opakovaně přelétal nad obrovskou pyramidou. Tu plukovník Maurice Sheehan popsal jako pyramidu o přibližných rozměrech 300 metrů na výšku a 450 metrů na každou stranu.

Určitě stojí za zmínku, že takové rozměry by z čínské pyramidy učinily největší pyramidu, jaká kdy byla na Zemi objevena a z velké pyramidy v Gíze by s pouhými 147 metry na výšku a 320 metry na šířku udělaly trpaslíka.

V průběhu let řada pilotů tvrdila, že v Číně pozorovali gigantické pyramidy a existuje velké množství snímků, které to dokazují. Naprosto nepopiratelné jsou pak satelitní snímky, které jsou v dnešní době volně dostupné a existenci pyramid jasně prokazují. Čínské úřady však existenci těchto monumentů z nepochopitelných důvodů odmítají a jen o nich mlží.

Chinese-Pyramids-3.jpg

Záhady obestírající čínské pyramidy pak rozdmýchávají i nepodložené zprávy o tom, že se některým expedicím podařilo v okolí Čínských pyramidy odebrat vzorky předmětů a kovů. Jejich analýza údajně ukázala, že tyto stavby mohou být staré i více než 8 000 let. Kovové předměty se pak nepodařilo identifikovat vůbec - měly by být vyrobeny z materiálu, který dnešní věda nezná.

Je na těchto záhadách něco pravdy? Těžko říct, nicméně dokud čínská vláda nepovolí rozsáhlé archeologické průzkumy v oblasti, jen těžko se dozvíme pravdu.

Alespoň se však můžeme na vlastní oči podívat na satelitní snímky těchto pyramid:

Další jsou pak k nalezení přímo na Wikipedii.