baikal-ice.jpg

Je to jedno z těch míst, kde byste v noci nechtěli skončit sami. Jeho pověst jednoho z nejhlubších jezer umocňují četné historky o UFO a mimozemských bytostech žijících v základnách pod jeho hlubokými vodami. Podle mnohých je Bajkal ve skutečnosti podvodní metropolí, v níž se nachází mnoho přísně utajovaných zařízení. Stejně jako základna Dulce ve Spojených státech se předpokládá, že i Bajkal má své vlastní tajné výzkumné zařízení. Předpokládá se, že pozorování UFO, která byla zaznamenána v okolí jezera, přímo souvisejí s tajemnými základnami umístěnými stovky metrů pod hladinou.

Bajkal je jedno z nejhlubších a nejstarších jezer na planetě. Je řazeno do kategorie riftových jezer, což znamená, že vzniklo v hluboké trhlině vytvořené tektonickým pohybem podél zlomových linií. Jezero má rozlohu 31 722 km2 a hloubku 1 642 metrů. Podle vědců je toto jezero staré nejméně 25 milionů let. Někteří vědci toto jezero dokonce označují za ruské Galapágy.

Pravdou je, že jezero Bajkal je nejvýznamnějším centrem pozorování UFO v Rusku a jedním z nejplodnějších na světě. Stalo se tak slavným, že Steven Spielberg plánuje natočit dokumentární film založený na těchto podivných příbězích, které jezero obklopují. Vojenští potápěči hlásili četná setkání s mimozemskými bytostmi při práci v hlubinách jezera a vojenští úředníci i civilisté viděli velké množství objektů doutníkového tvaru a dalších podivně vypadajících koulí vystupujících z hlubin Bajkalu.

Lidé žijící v této oblasti uvádějí, že na obloze viděli mnoho létajících talířů, a někteří dokonce uvádějí, že z létajících talířů, které brázdí oblohu v blízkosti Bajkalu, sestupují vysoké lidské bytosti ve stříbrných kombinézách.

lakebaikaldivers.jpg

Jedno z nejznámějších setkání se záhadnými bytostmi bylo zaznamenáno v roce 1982, kdy se sedm vojenských potápěčů setkalo v hloubce 50 metrů se třemi záhadnými humanoidními bytostmi. Podle hlášení byly tyto podivné bytosti oblečeny do těsných stříbrných obleků. Bytosti neměly žádné potápěčské přístroje jako potápěči, pouze podivné přilby. Někteří odborníci porovnávali popisy těchto bytostí spatřených v jezeře se starověkými petroglyfy, kde jsou podobné podivně vypadající bytosti zobrazeny s velmi podobnými helmami, jaké nahlásili potápěči. Záhadné bytosti, které byly spatřeny vojenskými potápěči, nosí záhadné vybavení připomínající skafandry moderních astronautů.

Spolu se záhadnými setkáními s UFO se objevily četné zprávy o zmizení plavidel ve vodách Bajkalu. Místní obyvatelé hlásí, že se na jezeře objevují záhadné objekty, objekty se zhmotňují a dematerializují, což poukazuje na seznam nevysvětlitelných jevů v jeho vodách.

Jezero Bajkal v Rusku je skutečně jedním z nejzáhadnějších míst na této planetě. Záhady obklopující jezero a setkání s nadpozemskými bytostmi dokonce inspirovaly Stevena Spielberga k natočení dokumentárního filmu s názvem Hloubka 211, doufejme tedy, že se brzy objeví na plátnech kin.