Peru-alien-mummy-face.jpg

Navzdory faktu, že většina odborníků označuje nález údajných mumifikovaných pozůstatků "neznámého druhu" v Peru za podvod, je i spousta výzkumníků, kteří věří, že tříprsté mumie s protáhlými lebkami, nalezené v Peru v roce 2017, představují skutečné pozůstatky mimozemšťanů.

Ruský vědec nyní tvrdí, že provedl analýzu DNA těchto mumií, která prokázala, že to nejsou lidé.

Alien-mummy-from-Peru.jpg

Doktor Konstantin Korotkov, profesor biofyziky a počítačových věd na univerzitě v Petrohradě je přesvědčen, že tyto mumie jsou doopravdy mumifikovanými pozůstatky dávných mimozemšťanů.

Profesor Korotkov je však známý svými skandálními prohlášeními a byl například tvrdě kritizován poté co v roce 2008 tvrdil, že vynalezl zařízení schopné "vyfotografovat" lidskou duši.

Jedna z mumií, přezdívaná Maria, byla nalezena skupinou odborníků, kterou vedl jeden z nejslavnějších ufologů a lovců záhad, Jaime Maussan.

Podle prvotních testů pocházela Maria, nalezená v hrobce poblíž planiny Nazca v Peru z pátého století našeho letopočtu.

Mumie mimozemšťanů nebo podvod? [YouTube]

Vzhledem k podivnému tvaru lebek a protáhlým prstům jsou výzkumníci přesvědčeni, že objevili druh, který se nepodobá žádnému jinému na Zemi.

V roce 2017, kdy Jaime Maussan a jeho tým svůj objev podivných mumií zveřejnili, prohlásil doktor Korotkov že jejich charakteristické rysy nejsou výsledkem deformací, ale že tyto mumie představují "zcela nového tvora, neznámého humanoida".

Nyní, o téměř rok později doktor Korotkov tvrdí, že provedl genetické testy na souboru vzorků tkání z těchto mumií.

Tyto genetické testy ukázaly, že Maria "je humanoidní bytostí, což znamená, že má 23 párů chromozomů, stejně jako lidé".

Rentgenový snímek jedné z údajných mumií nalezených v Peru.

Rentgenový snímek jedné z údajných mumií nalezených v Peru.

"V tuto chvíli provádíme detailní analýzu abychom zjistili, jestli tvar a pozice všech chromozomů a aminokyselin odpovídá lidem." uvedl Konstantin Korotkov v rozhovoru pro Sputnik.

Odborníci nicméně poznamenávají, že například struktura hrudního koše těchto mumií se od běžných lidí velice liší.

"Můžeme zde pozorovat obrysy průdušnice, průdušek, srdce i jeho komor, dokonce můžeme pozorovat i jeho chlopně. Také vidíme velice jasně obrysy bránice, játra a slezinu." uvedla radioložka Natalia Zaloznaya.

Výzkumníci také zjistili, co je zač záhadná "bílá" hmota pokrývající tyto mumie. Podle zpráv jsou mumie pokryté chloridem kademnatým - chemickou sloučeninou, jejíž antibakteriální účinky udržely Marii a ostatní mumie v tak skvělém stavu.

Small-alien-mummy-from-Peru.jpg

A ačkoliv tyto mumie připomínají lidské mumie, o lidi se rozhodně nejedná.

Jak poznamenává doktor Korotkov, "každá z těchto mumií má dvě ruce, dvě nohy, hlavu, pár očí a ústa. Snímky z tomografu nám odhalily jejich kostry. Tkáň je biologického původu a její chemické složení je téměř identické s lidskou tkání. Jejich DNA obsahuje 23 párů chromozomů, stejně jako mají lidé. Všechny čtyři mumie jsou mužského pohlaví, jejich DNA totiž obsahuje chromozom Y. Ale navzdory tomu, že se velice podobají lidem, se o lidi nejedná. Jejich anatomická struktura je velice odlišná."

Během své návštěvy v Peru viděl doktor Korotkov čtyři z těchto nalezených mumií.

Všechny tyto záhadné mumie mají tři prsty na rukou a nohou a extrémně protáhlé lebky. Také zcela postrádají nosní dutinu a jejich nadočnicové oblouky jsou zcela nepatrné.

"Největším překvapením bylo zjištění, že mumie sice mají ústní dutinu, ale spodní čelisti nejsou pohyblivé a jsou pevně spojeny se zbytkem lebky, se kterým tak tvoří jeden celek." uvedl doktor Korotkov.

Kdy byl dotázán na to, koho by mohly tyto záhadné mumie představovat, odpověděl doktor Korotkov:

"Mohlo by se jedna o mimozemšťany nebo bio-roboty. U menších mumií, vysokých jen 70 cm si tím nejsem jistý, ale Maria a Vavita by mohly představovat zcela neznámou rasu, která byla vyvinutější než lidé a dosáhla tohoto stupně vývoje mnohem dříve než my, možná o tisíce let dříve."

"Je docela zajímavé, že tříprsté bytosti můžeme vidět i na různých petroglyfech nalezených v Peru." dodal doktor Korotkov a naznačil tak, že dávní obyvatelé Peru možná tyto záhadné bytosti viděli živé.