V dnešní době nejen, že máme prostředky k tomu, abychom na Měsíc cestovali a zkoumali jej jako nikdy dříve, ale začali jsme konečně odhalovat jeho tajemství, která vědce fascinovala celá staletí.

Jak moc bláznivé je tedy pomyšlení, že by se na Měsíci mohly nacházet mimozemské stavby? Podle toho co víme tam nic takového není. Nicméně vezmeme-li v úvahu, že poměrně vysoké procento světové populace je stále přesvědčeno o tom, že přistání na Měsíci bylo zfalšováno, nelze se takovým myšlenkám divit.

Alien-on-the-moon.jpg

V červenci 1970 publikovali dva ruští vědci, Mikhail Vasin a Alexander Shcherbakov, v časopise Sputnik článek nazvaný "Je Měsíc výtvorem mimozemské inteligence?".

Teorie předložená těmito dvěma vědci nabízela argumenty vysvětlující některé záhady zahalující Měsíc a jeho vznik.

Shcherbakov a Vasin naznačovali, že byly použity obrovské stroje, které tavily měsíční horninu a vytvořily lávové tunely, zatímco roztavená skála byla vyvrhována na povrch Měsíce.

Dále tvrdili, že z Měsíce zůstala zachována pouze vnější slupka, kilometry silný kulovitý plášť, který byl ještě uměle zesílen kovovým odpadem a vnitřek Měsíce je dutý. Takto "vyrobená" slupka pak byla přepravena vesmírem na oběžnou dráhu Země.

Tato teorie vyloženě vybízí k tomu, aby byla označena jako konspirační. Až na to, že byla předložena prominentními ruskými vědci ze sovětské akademie věd a byla myšlena naprosto vážně...

hollow-moon-1.jpg

Velku otázkou dnes zůstává to, zda vlády po celém světě zatajují informace o mimozemském životě. Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že bezpochyby ano. Čím dál častěji se objevují nové odtajněné dokumenty, které na první pohled naznačují, že se něco takového opravdu děje a které se díky internetu mohou rychle šířit i mezi lidmi, kteří by k takovým informacím dříve jen obtížně sháněli přístup.

A čím rychleji se lidé dostávají k novým informacím, tím rychleji mají také tendenci dělat závěry, aniž by informace podrobili většímu zkoumání nebo kritickému pohledu.

Bombardovala NASA 9. října 2009 Měsíc? [YouTube]

Abychom porozuměli tomu, na co se vlastně díváme, musíme se podívat o několik let zpět k misi LCROSS, která je konspirátory označována jako mise, při které NASA bombardovala Měsíc jadernými zbraněmi.

Lunar Crater Observation and Sensing Satellite (LCROSS) byla robotická sonda, kterou NASA vyslala k Měsíci. Primárním úkolem mise bylo při relativně nízkých nákladech prozkoumat původ vodíku, jehož přítomnost byla dříve zjištěna v polárních oblastech Měsíce.

Mise LCROSS byla navržena aby mohla Měsíc prozkoumat jako žádná mise předtím. Urychlovací stupeň sondy byl při misi použit jako impaktor, který 9. října 2009 v 11:31 UTC dopadl na povrch Měsíce do kráteru Cabeus, vytvořil v něm další kráter o průměru více než 20 metrů a hloubce 4 metrů a do vesmíru vyvrhl přes 350 tun měsíčního materiálu. Krátce po dopadu urychlovacího stupně dopadla na stejné místo i samotná sonda, která předtím prolétla oblakem vyvrženého materiálu a zkoumala jeho složení. Data odeslaná na Zemi potvrdila, že v oblaku vyvrženého materiálu se mimo jiné nacházelo velké množství vody.

Konspirační teoretici se okamžitě chytili faktu, že sonda dopadla na odvrácenou stranu Měsíce, což znemožnilo pozorování místa dopadu pozemskými teleskopy. Podle nich je nesmysl, aby výsledek takto drahé mise byl skryt přímému pozorování ze Země, které by se vyloženě nabízelo, pokud by sonda setrvala na sestupné dráze ještě o něco déle. Nejjednodušší vysvětlení? Nejednalo se o vědeckou misi, jejím primárním účelem bylo bombardování neznámého cíle na povrchu Měsíce, pravděpodobně nějakých staveb.

Fotografie "mimozemské základy"

Každý už asi na internetu viděl všelijaké fotografie údajných mimozemských staveb na povrchu měsíce. Většinou se jedná o oblasti ohraničené přímkami, které jsou deklarovány jako pozůstatky staveb, podzemní základny a podobně. Tyto fotografie se objevují a mizí neustále a ve většině případů se nejedná o nic jiného, než přehnanou interpretaci nejasných obrysů a šmouh na fotografiích.

Také se ale objevují případy, které vyvolávají pochybnosti a nutí nás opravdu se trochu zamyslet. Následující fotografie pochází od zaměstnanců NASA ve výzkumném centru AMES.

Fotografie údajně pronikla na veřejnost omylem, během rozhovoru během rozhovoru s vědci Anthony Colapretem a Kimem Ennicem, kteří zkoumali první výsledky dopadu v kráteru Centaur.

Na stole při tomto rozhovoru ležela fotografie, kterou lovci UFO označují na jednoznačný důkaz přítomnosti staveb na povrchu měsíce - čtvercových tvarů, které nemohou být v žádném případě zaměněny na přírodní formace nebo měsíční kameny.

Snímek, který vyvolat v komunitě lovců UFO pozdvižení. Přibližte si jej a ihned uvidíte proč...

Snímek, který vyvolat v komunitě lovců UFO pozdvižení. Přibližte si jej a ihned uvidíte proč...

Fotografie zobrazuje dva vědce procházející výsledky mise. Zajímavý je však snímek, který leží na stole. Po jeho přiblížení jasně vidíme čtvercovou oblast, která vystupuje z okolního terénu.

Pojďme se na fotografii podívat trochu blíž...

393894main_ACD09-0220-089_zoom1.jpg

Zde už je oblast jasně patrná. Zkusíme ji ještě trochu zvětšit.

393894main_ACD09-0220-089_zoom2.jpg

Na fotografii je zcela jasně vidět něco velice podivného. Na první pohled to vypadá jako čtvercový objekt, nacházející se na povrchu Měsíce.

Rozhodně je zajímavé, že se tento objekt nachází uvnitř kráteru Cabeus, kam dopadla sonda LCROSS. Mohla by to být mimozemská stavba a nezvratný důkaz toho, že se toho na Měsíci ukrývá víc, než tušíme? Nebo jde jen o pareidolii?

Pokud se zeptáte lovců UFO, jejich odpověď je jasná - máme zde nezvratný důkaz mimozemské přítomnosti na Měsíci, kterou NASA skrývá.

Když však tuto možnost vyloučíme, jaké jiné vysvětlení nám zbývá?