Fosílie, které zahrnují obratle a žebra, patří šesti dospělým mladým dinosaurům, a byly všechny nalezeny ve stejném Patagonském kamenolomu v Argentině. Tento druh, pojmenovaný Patagotitan mayorum, mohl dosahovat hmotnosti až 62 tun a od špičky nosu ke špičce ocasu měřil více než 35 metrů.
Pokud máte problém si tak obrovské zvíře představit, jeho délka odpovídá zhruba 7 slonům stojícím za sebou. Nebo více než dvěma autobusům, nebo polovině délky fotbalového hřiště. Je to více, než měřil známý Brachiosaurus a než mají dnešní modré velryby, největší známí žijící živočichové - oba tyto druhy dosahují délky okolo 30 metrů.
Patagotitan žil před 100 miliony let, během období Křídy, a jednalo se o sauropoda - obrovského býložravce s dlouhým ocasem a krkem, který se pohyboval na čtyřech končetinách.
Tento druh usiluje o korunu největšího živočicha všech dob. Podobný dinosaurus, nazývaný Argentinosaurus, měl mít sice údajně váhu až 80 tun, ale Jose Carballido z Paleontologického muzea Egida Feruglia v Argentině říká, že jeho nalezené fosílie ve skutečnosti naznačují že byl průměrně až o 10 procent menší než Patagotitan.