Aurora-ufo.jpg

Městečko Aurora, nacházející se v severním Texasu ve Spojených státech amerických, je mnohými považováno za neatraktivní místo, kde jako by se zastavil čas.

Nejbližší město, Dallas, leží asi 45 kilometrů na východ, severozápadním směrem se potom nachází břeh Mexického zálivu.

Největším obchodem ve městě je autodílna, která je otevřena jen výjimečně.

Každé léto však tajemná historie tohoto městečka přitahuje množství turistů. Ti nehledají ubytování nebo zábavu, ale pozůstatky mimozemského humanoida, který zde údajně před desetiletími havaroval se svojí lodí.

Podle příběhů spadla před mnoha lety z nebe létající loď a havarovala poblíž Aurory. Místní obyvatelé v ní našli tělo jednoho pilota, které pohřbili.

Od té doby do Aurory proudí skupiny vyšetřovatelů UFO, kteří se snaží odhalit, co stojí za těmito legendami.

Výřez novin, které vyšly v sousedním městě a popisují událost v Auroře.

Výřez novin, které vyšly v sousedním městě a popisují událost v Auroře.

Ti podnikají rozsáhlé výpravy do míst, kde loď údajně ztroskotala a analyzují nespočetné hroby na místním hřbitově, v naději že najdou alespoň kostní fragment který přežil řádění zubu času.

Obyvatelé městečka se těmto hledačům, kteří přicházejí s vidinou získání suvenýru, jen usmívají.

Téměř všichni v městečku si myslí, že údajné ztroskotání mimozemské lodi není nic, než vtip. Ale současně připouštějí, že tato historická událost je podpořena fakty, z nich některé musejí být pravdivé.

V roce 1897 místní obyvatelé hlásili velké množství pozorování podivných objektů na obloze.

Ve stejnou dobu lidé v Texasu údajně viděli UFO, které mělo doutníkový tvar a množství podivných světel, letící velice nízko nad zemí.

Obyvatelé Aurory těmto pozorováním zjevně nepřikládali žádný velký význam. Ale 9. dubna 1897 byl nahlášen neidentifikovatelný létající objekt, který se vysokou rychlostí snesl z oblohy a explodoval uprostřed vesnice.

Člínek, který vyšel v novinách Dallas Morning 19.4.1897, popisuje havárii v Auroře.

Člínek, který vyšel v novinách Dallas Morning 19.4.1897, popisuje havárii v Auroře.

Tuto podivnou událost popsal reportér F. E. Hayden pro Dallaský deník, kterého o incidentu informoval obyvatel Aurory jménem T. J. Weems.

Zpráva uvádí, že havárie byla pozorována a ověřena několika svědky.

Hayden napsal, že objekt bylo UFO které dopadlo na pozemek J. S. Proctora, soudce z Texasu.

Weems také řekl, že exploze město osvítila jako kdyby byl den a rozmetala množství fragmentů na ploše 3 akrů.

Také dodal, že z trosek bylo vytaženo tělo posádky, které nepocházelo z tohoto světa. Tělo bylo malé a hubené a bylo pohřbeno na místním hřbitově. Místní udělali náhrobek, do kterého vyryli objekt ve tvaru doutníku, aby bylo možné náhrobek poznat a nezapomnělo se, co se zde událo.

Obyvatelé Aurory si dnes myslí, že se tato událost skutečně stala, ale váhají, pokud se jich zeptáte, zda je zde opravdu pohřben mimozemšťan.

Většina z nich si myslí, že to, co se zřítilo doprostřed vesnice bl pouze meteorit a že Weems a Hayden si celí příběh vymysleli.

Za posledních sto let byla teorie o UFO podporována jediným žijícím svědkem této události, Charlesem Stevensem, který byl v době, kdy se událost stala, ještě dítě.

Stevens tvrdí, že jeho otec viděl něco, co spadlo na pozemek soudce Proctora a že "našli těla dvou nebo tří mužů...". Je zajímavé, že podle místních bylo nalezeno pouze jedno tělo, ne dvě nebo tři.

Jak šel čas, na událost se začalo postupně zapomínat a fakta mizela. Náhrobek byl během let ze hřbitova ukraden a místo, kde stál, bylo zapomenuto, což ponechalo údajné mimozemské ostatky neoznačené.

2. prosince 2005 však UFO Files odvysílal epizodu zabývající se tímto incidentem, nazvanou "Texaský Roswell".

MUFON dokonce začal tento záhadný případ vyšetřovat. Výzkumnící z MUFON objevili hrob, který se zdál být označený něčím, co vypadalo jako létající talíř, a jejich detektor kovů začal na tomto místě zachytávat podivné signály.

MUFON nakonec požádal o povolení exhumovat ostatky na tomto místě, které však bylo úřady zamítnuto. Ihned poté, co vyšetřování skončilo, zmizelo ze hřbitova i označení hrobu. MUFON uzavřel vyšetřování s tím, že důkazy jsou nepřesvědčivé a nevyloučil, že se jedná o smyšlený příběh nebo podvod.