Královna Kleopatra VII.

Královna Kleopatra VII.

Zahi Hawass je archeolog, egyptolog a bývalý ministr pro historické záležitosti. Je také jedním z archeologů, kteří pracovali na archeologických nalezištích v deltě Nilu, v Západní poušti a také v horním údolí Nilu.

Pokud jde o Egypt a jeho historii, mnozí jej označují jako muže, který ví vše.

A ačkoliv jej mnozí považují za odborníka a jednu z vůdčích osobností svého oboru, najdou se i tací, kteří jsou přesvědčeni o tom, že i když za svoji kariéru světu ukázal nespočetné objevy, spoustu dalších objevů záměrně zatajil - objevů, které mohou změnit náš pohled na starověký Egypt.

Jedním z těchto objevů má být údajně i obrovská knihovna nacházející se v podzemních prostorách pod Sfingou.

Také údajně před světem zatajil řadu objevů, které dokazují, že Egypťané byli mnohem vyspělejší, než si myslíme a že měli k dispozici vyspělé technologie, které jim umožnily vztyčit některé z největších monumentů na planetě.

Nicméně všechna tato tvrzení byla označována za spiknutí a pokusy o očernění Hawassovy osoby.

Nyní však tento archeolog během svého proslovu na univerzitě v Palermu učinil šokující prohlášení.

Když představoval objevy, které byly v Egyptě za posledních několik měsíců učiněny, během projevu o Kleopatře a Marku Antoniovi doslova šokoval publikum svým prohlášením, že ví s naprostou jistotou, kde se královnina hrobka nachází a doufá, že tuto informaci bude moci v brzké době zveřejnit.

Taposiris Magna - poblíž tohoto chrámu by se měla nacházet hrobka královny Kleopatry.

Taposiris Magna - poblíž tohoto chrámu by se měla nacházet hrobka královny Kleopatry. [Wikipedia]

"Doufám, že brzy najdu hrobku Marka Antonia a královny Kleopatry VII. Věřím, že jsou oba pohřbeni ve stejné hrobce." prohlásil Hawass.

"Jsme velice blízko objevu přesného místa této hrobky, jsme na správné cestě. Víme s naprostou jistotou, kde přesně máme kopat." uvedl dále v prohlášení pro italský tisk.

Toto jeho prohlášení není zase tak překvapující, protože posledních několik let věnoval právě hledání královniny hrobky.

Plutarch nicméně ve svých spisech tvrdí, že Markus Antonius byl zpopelněn: "Poté, co se o tom královna dozvěděla, prosila Césara aby jí bylo dovoleno Antonia uctít tím, že na jeho památku nalije do poháru víno. To jí bylo dovoleno a tak se vydala do hrobky, kde uctila urnu jež obsahovala jeho popel."

Navzdory tomu je však Zahi Hawass přesvědčen o tom, že v hrobce najde tělo Kleopatry a Marka Antonia.

Jak hledání dopadne ukáže až čas, pokud však bude úspěšné, bezpochyby se bude jednat o objev větší, než byl objev hrobky faraona Tutanchamona.