Nazca-Alien.jpg

Ůdajné mumifikované ostatky mimozemšťanů nalezené v jeskyni poblíž planiny Nazca v Peru vyvolaly obrovské debaty mezi výzkumníky UFO a vědci po celém světě.

Vědecká komunita byla šokována když lovci UFO a skupina vědců zveřejnila tvrzení, že objevili mumifikované ostatky několika mimozemských bytostí v blíže neurčené jeskyni poblíž planiny Nazca v Peru.

Brzy po tomto oznámení vědecka komunita argumenty objevitelů napadla a označila celou věc za obrovský podvod a údajné mumie za umělý výtvor, který nebyl ve skutečnosti nikd yobjeven.

Tato tvrzení byla předkládána bez ohledu na to, že vědci, kteří je pronášeli, tyto ostatky nikdy osobně neviděli, natož aby je analyzovali.

Ve chvíli kdy vědecká komunita tento objev odmítla jako podvrh se s takovým tvrzením spokojila i většina lidí, navzdory faktu, že Jaime Maussan - lovec UFO, výzkumník a novinář z Mexika - a jeho tým poskytli důkazy o tom, že mumifikované pozůstatky nejsou lidské.

Nazca-alien-body.jpg

Nyní, několik měsíců od objevu a poté, co byly mumie analyzovány nezávislými laboratořemi po celém světě, přišel další vědec analyzující tyto pozůstatky s tvrzením, že se nejedná o podvrh.

Doktor Jose Benitez, lékař, forenzní analytik a člen týmu studujícího tyto údajné mumifikované pozůstatky učinil šokující prohlášení o tomto objevu.

Benitez je už druhým vědcem, který riskoval svoji reputaci tím, že prohlásil, že tyto pozůstatky by mohly být mimozemské, nebo se alespoň mohlo jednat o pozůstatky druhu člověka, který zatím nebyl objeven.

Prvním vědcem, který takovéto prohlášení učinil, byl doktor Edson Vivancoa, odborník na analýzu koster, který po studiu těchto pozůstatků s jistotou prohlásil, že nejsou lidské.

Výsledky analýzy DNA nicméně naznačují přece jen něco jiného.

Jedna sada vzorků DNA, která byla zkoumána, byla ze 100 procent shodná s lidkou DNA. Výsledky testů dalších sad DNA už nebyly zcela průkazné, přičemž u některých se ukázala přítomnost lidské DNA jen ze 30%, zbytek tvořila neznámá DNA. Zde tedy stále panuje zmatek.

Jak doktor Vivancoa tak doktor Benitez patří do týmu výzkumníků, kteér vede ufolog a investigativní novinář Jaime Maussan.

Doktor Benitez a Jaime Maussan spolupracovali už dříve, při zkoumání některých dřívějších objevů. V roce 2015 zkoumali snímky něčeho, co se zdálo být mimozemským tělem, nicméně později se ukázalo, že jde o mumifikované dítě.

Doktor Benitez nedávno poskytl rozhovor britskému ufologovi Stevu Meerovi, který přijel do Peru aby tato tvrzení osobně prozkoumal.

"Našli jsme spoustu znaků, kterými se tato těla naprosto liší."

"Na první pohled to vypadá jako normální lidská těla, ale při detailnějším zkoumání jakékoliv části těchto těl jsou jasně patrné četné nesrovnalosti. Například hlava je mnohem větší, má širší oči, menší nos a žádné uši. Těla mají také méně obratlů, než mají lidé." řekl doktor Benitez.

"Struktura kostí je jiná - jsou širší. Těla mají na rukou a nohou pouze tři prsty. To jsou nejvýraznější odlišnosti, které jsme našli. Pak jsou zde další, méně výrazné rozdíly, jako je odlišný počet kloubů na prstech a lůžka nehtů." dodal doktor Benitez.

"Ten bílý prach, který těla pokrývá, je speciální materiál známý jako křemelina. Tento materiál má velice unikátní vlastnosti. Suší povrchy, dehydruje a konzervuje tkáň. Navíc je to výborný odpuzovač hmyzu, což v kombinaci s dehydratací napomáhá přirozené mumifikaci těla."

Všechna tato tvrzení učiněná doktorem Benitezem a prezentovaná v dokumentu Steva Meera naznačují, že ať už jsou pozůstatky nalezené v Peru cokoliv, nejsou to pozůstatky lidí.

"Tohle je zásadní - byli jsme postaveni před možnost objevu organické bytosti velice podobné lidem, ale současně značně odlišné. Nesmíme tuto možnost ihned zavrhnout, musíme zjistit na co jsme to ve skutečnosti narazili." uzavřel doktor Benitez.