Myšlenka, že mimozemšťané v minulosti vytvořili lidskou rasu fascinuje bezpočet spisovatelů a badatelů už celá desetiletí. Může na tom být ale něco pravdy?

A ačkoliv věda tuto myšlenku považuje za absurdní, po celém světě byly nalezeny tisíce důkazů které tuto teorii podporují.

Pravděpodobně nejdůležitější spojitosti mezi vzestupem civilizací a mimozemskými bytostmi lze najít při pohledu zpět do hostorie, v dávných rukopisech a na hliněných tabulkách, které přežily tisíce let.

Nejlepším příkladem ze všech je Sumerský královský seznam, který popisuje krále jež vládli Zemi celkem 241 200 let od doby, kdy původní králové "sestoupili z nebes".

Tento dávný seznam králů je součástí seznamů, které vyjmenovávají krále vládnoucí starověkému Sumeru, včetně délky jejihc vlády a umístění jejich království.

Nicméně učenci a vědci si myslí, že ne vše, co je v tomto seznamu sepsáno je skutečné a tvrdí, že tento seznam je směsicí prehistorických a mýtických záznamů o bozích, kteří vládli zemi nepřirozeně dlouho.

Sumerský královský seznam.

Sumerský královský seznam.

Pokud se podíváme o půl světa dál, ze starověké Mezopotámie do Ameriky, najdeme knihu Popol Vuh - posvátný mayský text, který popisuje bytosti, jež stvořily lidstvo.

Stvořitelé naší rasy jsou v Popol Vuh označování jako "Stvořitelé, Původní, Vládci, Opeření hadi, ti kdo ohrožují, ti kdo dávají život, vznášející se nad vodami na rozbřesku".

A i když jsou tyto starodávné texty bezpochyby zajímavé, možná ještě zajímavější jsou nesčetné artefakty, které byly nalezeny po celé planetě, zobrazující bytosti podobné dnešním astronautům.

Jeden z bývalých stronautů, který se zúčastnil mise Apollo 15, se podělil o fascinující názor na mimozemský život v rozhovoru pro Good Morning Britain.

Al Worden je bývalý americký astronaut a inženýr, který byl pilotem řídícího modulu lunární mise Apollo 15, která se uskutečnila v roce 1971. Je jedním z pouhých 24 lidí, kteří letěli k Měsíci. Během této mise v řídícím modulu Endeavour si vysloužil zápis v Guinessově knize rekordů jako "nejizolovanější lidská bytost". Při své misi strávil v tomto modulu celkem 6 dnů a 75 krát obletěl Mesíc.

V rozhovoru pro Good Morning Britain byl dotázán, zda věří, že mimozemšťané existují. Jeho odpověď vyrazila dech pravděpodobně všem, kteří tento rozhovor sledovali.

Prohlásil, že nejen, že jsou mimozemšťané skuteční, ale v dávné minulosti přišli na Zemi a stvořili lidstvo, a pokud chceme vidět důkazy, stačí se podívat do literatury starověkého Sumeru.

Al Worden - muž, který 75x obletěl Měsíc | Good Morning Britain [YouTube]

"My jsme ti mimozemšťané, jen si myslíme, že oni jsou někdo jiný. Ale jsme to my, kdo pochází odjinud, protože někdo jiný musel přežít a tak vzal malou loď, doletěl s ní k Zemi, přistál a založil tady civilizaci."

"A pokud mi nevěříte, sežeňte si knihy ze starověkého Sumeru a podívejte se, co k tomu říkají."

"Řeknou vám to velice jasně." dodal Worden.