24. října 2017 byl ve městě San José de Feliciano, v provincii Entre Ríos v Ergentině pozorován podivný meteorologický úkaz.

Jeden z obyvatel dokázal udělat fotografii tohoto jevu, která vyvolala mezi místními vlnu zvědavosti a začala se rychle šířit internetem.

Na fotografii je jasně vidět osvícený sloupec, který se tyčí k nebi. Objevil se z ničeho nic a připomíná obrovskou průhlednou rouru vedoucí přímo do vesmíru.

Snímky tohoto jevu se začaly rychle šířit na sociálních sítích. Lidé byli zmateni. Někteří věří, že se otevřel portál do jiného světa. Jiní tvrdí, že to, co obyvatelé města viděli, byl koridor pro cestování v čase a další, kteří se nedají tak snadno zmást konspiračními teoriemi zase tvrdí, že tento jen je poměrně snadno vysvětlitelný.

argentina-storm-portal.jpg

Pokud se na tento jev podíváme vědecky, mohl by mít poměrně snadné vysvětlení. Mohlo by se jedna o kolizi dvou front - teplého a studeného vzduchu, která dokáže vytvořit velké množství deště v poměrně krátké době a na velice omezeném území, což na nebi vypadá jako obrovská "roura".

Co však činí tuto událost výjimečnou je, že se fotografii podařilo zachytit přesně ve chvíli, kdy udeřil blesk. Kolize dvou front totiž generuje značný tlak vzduchu a tím i poměrně velký elektrický náboj, který je poté sveden do země jako blesk.

Jednoduše řečeno, fotografie zachycená v pravou chvíli. Není úžasné, co příroda dokáže?