Rukopis si můžete prohlédnout na oficiálním webu Britské knihovny.

da-vinci-manuscript.jpg

Kompletní verze rukopisu Leonarda Da Vinciho nazvaného Arundel Codex je nyní k dispozici on-line, volně na webu Britské knihovny.

Leonardo di ser Piero da Vinci, známější jen jako Leonardo da Vinci, byl italský renesanční všeuměl: byl malíř, sochař, architekt, hudebník, vědec, matematik, inženýr, vynálezce, anatom, geolog, kartograf, botanik a spisovatel.

Da Vinci je považován za jednoho z největších géniů historie.

Byl to muž s velmi vysokou inteligencí a neobyčejnou kreativitou, který věděl, jak tyto dvě vlastnosti využít aby dokázal věci, na které nikdo před ním ani nepomyslel.

Leonardo se úspěšně orientoval v různých vědních oborech a dosahoval v nich skvělých výsledků, což je velice neobvyklé, dokonce i na dnešní dobu.

Jeho práce, zasahující do obrovského množství různých oborů, ještě dnes ovlivňuje základy naší vědy, technologie, medicíny, umění a spousty dalších oborů, i více než 500 let po jeho smrti.

Rukopis byl sepsán mezi lety 1480 a 1518 a sestává z analýz několika vědních oborů, jako je mechanika, geometrie, optika a architektura.

Také obsahuje nákresy a zobrazení letadel, padáků, ponorek a automobilů. Poznámky byly samotným Leonardem označovány jako "neuspořádaný soubor sestávající ze spousty stránek". Velice dobře však odráží jeho nápady a zachycují způsob jeho myšlení.

Až doposud byly tyto dokumenty vyhrazeny pouze odborníkům, nyní si však může každý prohlédnout práci jednoho z největších géniů, jaký kdy žil.