Nabízí se tedy logická otázka - je fenomén UFO skutečný? Proč by kdokoliv utrácel tak obrovské částky na výzkum něčeho, co není reálné?

vintage-white-ufo.jpg

Mezi lety 2008 a 2011 utratil Pentagon tajně rozpočet ve výši minimálně 22 milionů dolarů za program, který byl zaměřen speciálně na výzkum neidentifikovatelných létajících objektů pod názvem The Advanced Aerospace Threat Identification Program. Tento program byl údajně ukončen v roce 2012. Program řídil důstojník vojenské rozvědky, Luis Elizondo, z pátého patra budovy C Pentagonu, tedy hluboko v útrobách tohoto vojenského bludiště kam je přístup jen velmi omezen.

Toto je první případ, kdy Pentagon přiznal existenci takovéhoto tajného programu a lovci UFO po celém světě se domnívají, že toto přiznání je známka toho, že se blíží větší odhalení.

Podle dostupných zpráv Elizondo na svůj post v říjnu rezignoval, protože byl frustrován z nedostatku financí a přístupu Pentagonu k jeho snahám.

UFO-vs-MiG.jpg

To ukazuje, že Pentagon měl o UFO neobyčejný zájem po dobu několika let a že vláda Spojených států amerických vyčlenila velký rozpočet na to, aby zjistila, co se za fenoménem UFO skrývá.

Odtajněné materiály také ukazují, že fenomén UFO není něco nového a že vláda jej s přestávkami zkoumá už celá desetiletí, přičemž všechny zjištěné informace zůstávají před veřejností utajeny.

V dopise zdůvodňujícím jeho rezignaci, který Elizondo zaslal ministrovi obrany Jamesi Mattisovi je uvedeno, že vláda by měla tuto záležitost brát mnohem vážněji.

"Navzdory ohromujícímu množství tajných i veřejně přístupných důkazů jsou někteří konkrétní jedinci na ministerstvu obrany tvrdě proti dalšímu výzkumu, což může být taktickou hrozbou pro naše piloty, námořníky a vojáky, a možná dokonce i existenční hrozbou naší společnosti." napsal Elizondo v dopise.

Setkání stíhačky letectva Spojených států amerických s UFO. [YouTube]

Elizondo dodal, že "je i nadále potřeba prozkoumat možnosti a záměry těchto fenoménů ku prospěchu ozbrojených sil a národa."

Nesmíme také zapomenout na to, že letectvo Spojených států amerických už fenomén UFO zkoumalo. Tento výzkum byl součástí programu Modrá kniha (Project Blue Book) a běžel mezi lety 1947 s 1969, kdy bylo nashromážděno tisíce dokumentů o neidentifikovatelných létajících strojích.

V roce 1947 navíc letectvo Spojených států amerických spustilo projekt Znamení (Sign), jehož cílem bylo efektivně shromažďovat, vyhodnocovat a distribuovat v rámci vlády všechny informace o pozorování UFO v rámci možnosti, že fenomén UFO je skutečný a ohrožuje národní bezpečnost.

Později byl tento program ukončen s tím, že ačkoliv UFO pravděpodobně představují skutečné létající stroje, není k dispozici dostatek informací, aby bylo možné určit jejich původ.