moon-astronaut.jpg

Jak jsme si mohli v posledních několika letech všimnout, vzrůstající napětí mezi jadernými mocnostmi přinutilo vědce po celém světě přemýšlet o tom, co můžeme udělat pro to, abychom zajistili přežití našeho druhu v případě, že v budoucnu vypuskne celosvětová jaderná válka.

Obavy k kroků Severní Koreje a zemí Středního východu stále vzrůstajý, a svět nebyl nikdy tak napjatý a nervózní.

Napětí mezi Pchjongjangem a Washingtonem za posledních několik let značně vzrostlo, což je také důvod, pro profesor Stephen Hawking prohlásil, že musíme spolupracovat a zajistit přežití našeho druhu. Prvním krome by podle něj měla být kolonizace Měsíce.

Hawking řekl, že poznámky, které učinil vůdce Severní Koreje Kim Jong-un by měly být brány vážně. Severokorejský vůdce několikrát vyhrožoval zničením svých nepřítel a napětí mezi jadernými mocnostmi jen přiblížilo celou naši planetu ke globální jaderné katastrofě vyvolané člověkem Ostatně už dřívě vědci uveřejnili alarmující studii o tom, že i malý lokální jaderný konflikt může mít dalekosáhlé následky.

moon-landing.jpg

"Jsem optimista. Věřím, že to můžeme dokázat. Jedním z nejlepších kroků, které pro přežití můžeme udělat, je vydat se do vesmíru a prozkoumat možnosti našeho přežití na jiných planetách."

Abychom se ujistili, že náš druh přežije případnou katastrofu, jako je Třetí světová válka, musíme se podle profesora Hawkinga vrátit na Měsíc a poté zaměřit svoji pozornost na jiné planety.

Ostatně i Albert Einstein, který se podílel na vývoji atomové bomby, kdysi řekl: "Nevím jakými zbraněmi se bude bojovat ve třetí světové válce, ale v té čtvrté to budou klacky a kameny."

Profesor Hawking tak apeloval na vůdce světových vesmírných mocností, aby se jejich vesmírné programy upnuly právě k tomuto cíli, aby spolupracovali a společnými silami vyslali během příštích let astronauty na povrch Měsíce.

Na Evropsék strategickém fóru na Jaltě profesor Hawking prohlásil, že naše situace je o to jednodušší, že už jsme na Měsíci byli a že Měsíc by se mohl stát naší základnou, ze které budeme podnikat další průzkumné mise ke kolonizaci dalších světů.

Už nyní máme vše, co pro cestu na Měsíc potřebujeme. Nedávno navíc vědci objevili na pólech Měsíce veliké zásoby ledu, což může v osídlení Měsíce výrazně pomoci.

Profesor Hawking si myslí, že opuštění naší planety sice nevyřeší všechny naše problémy, ale dá lidské race nový pohled na celou věc.

"Opuštění Země nám dá novou perspektivu. Také nás to sjednotí, protože budeme muset společně čelit novým výzvám." řekl profesor Hawking.